Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Kubuś Puchatek powraca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 07:40

Równo za tydzień w Wielkiej Brytanii ukaże się w sprzedaży "Powrót do Stumilowego Lasu" - dalszy ciąg przygód Kubusia Puchatka. Pierwotne dwa tomy wyszły ponad 80 lat temu, ich autor nie żyje już od ponad pół wieku, ale jego spadkobiercy twierdzą, że znaleźli godnego następcę.

Wydawca, rada powiernicza praw autorskich Alana Alexandra Milne'a i sam autor nowych przygód Misia o bardzo Małym Rozumku - brytyjski pisarz, David Benedictus - mają nadzieję, że wielbiciele Puchatka, Prosiaczka, Kłapouchego, Królika i Sowy Przemądrzałej - a są ich na świecie miliony - przyjmą te ich nowe przygody z radością.

Benedictus zwierza się, że aby wczuć się w styl Milne'a przeczytał wszystko, co wyszło spod jego pióra. Jak sam twierdzi: "Moją intencją było napisać takie historie, jakie napisałby sam Milne, gdyby miał jeszcze w sobie nieco siły." Jedna z brytyjskich gazet zamieściła już wczoraj pierwszy rozdział nowej książki - i rzeczywiście styl się zgadza, pytanie jednak czy zaspokoi intelektualne oczekiwania - nie tyle dzieci, co milionów dorosłych wielbicieli Puchatka, którego przygody przetłumaczono na 50 języków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.