Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Miliony na odszkodowania pasażerów pociągu Eurostar

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-18 20:55

Eurostar wyda 10 milionów funtów szterlingów na odszkodowania dla swoich pasażerów - ofiar grudniowej awarii na tej linii kolejowej. Niektórzy pasażerowie potrzebowali wtedy aż 16 godzin, by dostać się z Londynu do Paryża.

Jak informuje Agencja France Presse, około 100 tysięcy osób było dotkniętych skutkami awarii, do której doszło na linii Eurostar łączącej Paryż i Brukselę z Londynem. Liczbę tę potwierdził jeden z rzeczników dyrekcji Eurostar.

Oznacza to, że średnia wysokość odszkodowania wyniesie 100 funtów szterlingów. Jednakże rzeczywista kwota będzie zależała od tego, jak bardzo dany pasażer ucierpiał z powodu awarii pociągów. Niektórzy spędzili na przykład dużą część nocy w tunelu pod Kanałem La Manche i musieli pieszo przedostać się do innego, podstawionego po długim czasie pociągu. Inni mieli więcej szczęścia i po prostu czekali na dworcach lub nawet w domach.

Awaria na linii szybkich pociągów Eurostar sparaliżowała ruch między 18 a 22 grudnia. Pierwszej nocy kilka pociągów zostało unieruchomionych z powodu chłodu. Następnie linia została zamknięta do czasu dokładnego zbadania przyczyny awarii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.