Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Na koniec 2010 roku będzie 3 miliony bezrobotnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 15:18

Brytyjska Izba Handlowa ogłosiła, że spodziewa się wzrostu bezrobocia na Wyspach do ponad 3 milionów na końcu przyszłego roku. Jak ocenia prasa polonijna, kryzys na rynku pracy odbije się również na sytuacji imigrantów z Polski.

Brytyjska Izba Handlowa przedstawiła, przygotowaną przez siebie, gospodarczą ocenę pierwszego kwartału i przewidywania na resztę roku. Z sondażu, w którym wzięło udział 6,5 tysiąca firm, zatrudniających prawie milion osób, wynika, że recesja dotknęła boleśniej przemysł niż usługi.

Wartość eksportu spadła do najniższego poziomu od 10 lat. Prognoza Brytyjskiej Izby Handlowej przewiduje spadek PKB o 3 procent w tym roku i postępujący wzrost bezrobocia aż do 3 milionów 200 tysięcy w trzecim kwartale przyszłego roku.

Tymczasem gazeta polonijna „Goniec Polski" pisze, że wśród osób, które już straciły pracę na Wyspach może być nawet jedna trzecia imigrantów z Polski. „Goniec" nie przewiduje jednak fali powrotów do kraju. Brytyjskie przepisy stanowią bowiem, że po przepracowaniu roku od chwili rejestracji pracownikom z Polski i innych nowych państw Unii Europejskiej przysługuje pełna gama zasiłków socjalnych i dla bezrobotnych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.