Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Niewidzący pilot wylądował

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 20:20

W Wielkiej Brytanii udało się sprowadzić na ziemię samolot, którego pilot utracił w powietrzu zdolność widzenia. Specjaliści podkreślają, że akcja powiodła się dzięki cierpliwości i profesjonalizmowi kontrolerów lotu w bazie Królewskich Sił Powietrznych w Linton-on-Ouse.

65-letni Jim O'Neill wracał z urlopu i leciał ze Szkocji do Colchester w południowo-wschodniej Anglii. Pilotował małą, 2-miejscową Cessnę. Nagle, na wysokości 4,5 tysiąca metrów, dostał udaru mózgu i stracił zdolność widzenia. Zachowując przytomność, poprosił drogą radiową o pomoc.

Z lotniska Royal Air Force w Linton-on-Ouse wyleciał mu na spotkanie szef wyszkolenia bazy. Lecąc 50 metrów od Cessny i kierując oślepionego pilota przez radio, podprowadził go nad pas startowy. Jim O'Neill jest doświadczonym pilotem, ale siedem razy podchodził do lądowania, kierując się instrukcjami kontrolera lotów. Po wyjściu z maszyny gorąco przepraszał załogę bazy za sprawiony kłopot. Przewieziono go do szpitala, gdzie okazało się, że jego stan jest ciężki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szacunek i wspolczucie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.