Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania. Nurofen Plus wycofany. Czy doszło do sabotażu?

Z aptek w Wielkiej Brytanii wycofano tabletki przeciwbólowe Nurofen Plus. Jak informuje Portal rynek zdrowia.pl, brytyjskie media podały, że nie wyklucza się sabotażu leku.

 / Fot. Marek Bachorski-Rudnicki- Zachodzi podejrzenie sabotażu. Ściśle współpracujemy z policją dla ustalenia, kto za to odpowiada - powiedział mediom brytyjskim rzecznik producenta Reckitt Benckiser.

Producent leku, firma Reckitt Benckiser, oznajmiała również o wstrzymaniu produkcji i wszczęciu przez policję dochodzenia w tej sprawie, ponieważ zachodzi podejrzenie dywersji.

Natomiast według niepotwierdzonych źródeł, sabotażystami mogą być przeciwnicy eksperymentów na zwierzętach, ponieważ producent testuje na nich swoje leki.

Jak donosi rzecznik producenta: -„Obecnie odnotowano pięć potwierdzonych przypadków wymieszania w tym samym opakowaniu kapsułek zawierających zarówno kodeinę, jak i ibuprofen z silnym lekiem przeciwpsychotycznym Seroquel XL koncernu Astra Zeneca i jeden przypadek wymieszania tego leku z innym środkiem o nazwie Neurontin”.

Wymieszane leki znaleziono w aptekach w południowym Londynie i Irlandii Północnej. Dokonano tego jak donosi portal rynekzdrowia.pl najprawdopodobniej w hurtowni.

Lekarze ostrzegają przed przyjęciem wymieszanego leku. Przypadkowe zażycie Seroquelu XL może być szkodliwe dla osób, które przyjmują leki przeciwhistaminowe lub inne środki na bazie uspokajających.

Szacuje się, że brytyjscy pacjenci mają ok. 250 tys. opakowań (8 mln tabletek) Nurofenu Plus. Mogą odnieść je do sklepów i uzyskać zwrot pieniędzy.

Ubocznym skutkiem Seroquelu XL i Neurontinu, dostępnych na receptę, jest senność u pacjentów. Pierwszy z tych leków stosowany jest m.in. w przypadku schizofrenii, depresji, psychozy maniakalno-depresyjnej, a drugi-epilepsji.

Nurofen Plus jest środkiem ogólnodostępnym. W Polsce nie ma obecnie potwierdzonych doniesień o szkodliwości Neurofenu Plus.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.