Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Obniżka podatków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 15:53

Brytyjski rząd planuje obniżkę podatków, która miałaby pomóc gospodarce i społeczeństwu przetrwać obecną recesję. Opozycja ostrzega, że jedyną metodą sfinansowania obniżki będzie kolosalne zadłużenie państwa.

Już jutro brytyjski rząd ogłosi swoje plany budżetowe na przyszły rok, w których znajdą się cięcia podatków. Premier Gordon Brown, który od pewnego czasu forsuje ideę „bodźca fiskalnego" w walce z recesją, nie chce podać szczegółów. Powiedział jednak telewizji BBC, że cięcia podatkowe muszą być znaczne, aby odniosły skutek.

Brytyjskie media, cytując przecieki ze sfer rządowych, przewidują obniżkę podatku VAT z obecnych 17 i pół do 15 procent. Poza tym rząd miałby utrzymać przez kolejny rok zniżkę w podatku dochodowym dla najniżej zarabiających i odroczyć - również o rok - zapowiadane podniesienie stawek podatku samochodowego.

Przywódca opozycyjnej partii konserwatywnej David Cameron ostrzegł, że takie obniżki podatków to bomba z opóźnionym zapłonem. Zadłużenie państwa trzeba będzie bowiem w przyszłości spłacić, wydatnie podnosząc podatki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.