Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Plan ożywienia gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-25 15:13

Ogłoszona przez kanclerza skarbu korekta budżetowa wprowadzona w celu ożywienia gospodarki jest szeroko komentowana przez brytyjskie dzienniki. Chodzi o sumę 20 miliardów funtów, przeznaczoną na złagodzenie skutków kryzysu finansowego, zwiększenie popytu i wspracie pracodawców.

"The Times" ocenia, że przedstawiony pakiet jest "raczej umiarkowany w stosunku do skali zagrożeń ekonomicznych, przed którymi stoi kraj".

Według "Guardiana", zapowiadane w korekcie kilkufuntowe korzyści dla każdego to "napędzanie przyzwyczajenia do kupowanie śmiecia wyprodukowanego w Chinach, a nie kładzenie fundamentu pod bardziej stabilny model ekonomiczny".

"Financial Times" ocenia plan jako "hazardową zagrywkę polityczną, obliczoną na poprawę nastrojów społecznych, zanim po najbliższych wyborach przyjdzie czas na bolesne podwyżki podatków".

Z kolei "Daily Telegraph" krytycznie stwierdza, że korekta to "skrzyżowanie przekupstwa z pobożnymi życzeniami" - obliczone na "utorowanie drogi dla zwycięstwa wyborczego w czerwcu przyszłego roku".

Plan brytyjskiego kanclerza skarbu przewiduje między innymi zmniejszenie podatków dla osób najuboższych oraz zmniejszenie podatku VAT od dóbr i usług.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.