Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Planowali zamach na księgarnię?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 07:36

Brytyjska policja przesłuchuje od wczoraj trzech muzułmanów aresztowanych pod zarzutem planowania zamachu na londyński dom wydawniczy.

Nie podano ich nazwisk, jedynie wiek - 22, 30 i 40 lat.

W nocy z piątku na sobotę w londyńskiej dzielnicy Islington wybuchł pożar, którego przyczyną było podpalenie. Niemal natychmiast na pobliskim placu aresztowano dwóch muzułmanów. Trzeciego ujęto kilka godzin później.

Policja twierdzi, że dokonała tych aresztowań na podstawie obserwacji podejrzanych. Podpalony dom należy do dyrektora niezależnego wydawnictwa Gibson Square, które w tym miesiącu zapowiedziało publikację powieści „Klejnot z Medyny" amerykańskiej autorki Sherry Jones.

Książka - o małoletniej żonie proroka Mahometa, Aiszy - miała się ukazać w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii nakładem wielkiego wydawnictwa Random House. Wycofało się ono jednak z kontraktu, tracąc 100 tysięcy dolarów zaliczki, w obliczu zarzutów, że powieść szydzi z islamu i wywoła większy skandal niż „Szatańskie wersety" Salmana Rushdiego, czy duńskie karykatury Mahometa.

Już przetłumaczoną i wydaną książkę wycofano też z półek księgarskich w Serbii. Prawa do publikacji nabyły też wydawnictwa w Hiszpanii, Włoszech i na Węgrzech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.