Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania popiera embargo Zimbabwe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 16:53

Wielka Brytania poprze propozycję nałożenia totalnego embarga na dostawy uzbrojenia dla Zimbabwe. Premier Gordon Brown złożył takie oświadczenie w Izbie Gmin.

Premier oświadczył, że sytuacja polityczna w Zimbabwe jest nie do przyjęcia. Brown wezwał społeczność międzynarodową do dobitnego zasygnalizowania prezydentowi Robertowi Mugabe, że nie ma przyzwolenia na brutalne tłumienie opozycji.

Brown zaapelował też do obserwatorów Unii Afrykańskiej, by nie ukrywali prawdy o fałszerstwach wyborczych. Po marcowych wyborach, w Zimbabwe trwa powtórne liczenie głosów w 23 okręgach wyborczych. Partia Mugabe używa wszelkich środków, żeby przechylić szalę zwycięstwa na stronę urzędującego prezydenta.
W opinii premiera Gordona Browna, sygnałem międzynarodowego niezadowolenia może być totalne embargo na dostawy broni dla afrykańskiego kraju. Zwłaszcza w świetle informacji, że chiński statek stara się dostarczyć do Zimbabwe uzbrojenie i amunicję, mimo iż władze południowoafrykańskie nie wpuściły go na swoje wody terytorialne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.