Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania potrafi... - podsumowanie igrzysk olimpijskich

Jak po każdej wielkiej imprezie sportowej, czas na podsumowania. Siedemnaście dni olimpijskiej rywalizacji minęło tak szybko, jak uczniom wakacje. Niestety, niewielu polskich sportowców zasłużyło sobie w Londynie na świadectwo z paskiem.

Stadion Olimpijski w Londynie / Fot. Gerard McGovern, CC 2.0Z wielką radością, ale także z bólem serca, śledziłem ceremonię zamknięcia igrzysk XXX olimpiady. Mając w pamięci ostatni piątek lipca, kiedy osiemdziesiąt tysięcy widzów na stadionie w Stratford, a także kilka miliardów przed odbiornikami obejrzało piękny spektakl w reżyserii Danny’ego Boyle’a żałowałem, że na kolejne święto sportu przyjdzie mi czekać (o ile dożyję tego dnia) kolejne cztery lata.

Starałem się wtedy zapomnieć o występie biało-czerwonych w stolicy Wielkiej Brytanii, bo dla mnie, wbrew pozorom, te igrzyska były po prostu najpiękniejsze. Od strony organizacyjnej sir Sebastian Coe i jego ekipa spisali się na medal. Pięknie usytuowane areny zmagań sportowców, na których każdego dnia frekwencja kibiców była niemal stuprocentowa, a do tego wspaniała atmosfera podczas trwania każdych zawodów – poprzeczka dla Rio de Janeiro jest ustawiona bardzo wysoko.

Widząc szczęśliwe twarze zawodników, świetnie się bawiących podczas „wielkiego party”, jak organizatorzy określili zakończenie igrzysk, niestety pękłem. Ten typowo polski odruch narzekania uaktywnił się, gdy zobaczyłem wielokrotnie pokazywanych przez realizatora, pozujących z medalami na szyi reprezentantów Holandii, Francji czy Stanów Zjednoczonych. Ich rodacy, którzy przez ostatnie dwa tygodnie mocno ściskając własne kciuki, zagrzewali do walki swoich krajanów, teraz mają powody do ogromnej dumy, bowiem każda z tych nacji swoimi wynikami osiągniętymi w Londynie po prostu nie musi się wstydzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.