Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Prezes bank rezygnuje z milionowej premii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 10:08

Prezes Royal Bank of Scotland zrezygnował z rocznej premii w wysokości miliona 600 tysięcy funtów szterlingów, czyli prawie 7,5 miliona złotych.

W ubiergym roku bank zanotował stratę w wysokości ponad 3,5 miliarda funtów, czyli przeszło 16 miliardów złotych. W związku z tym faktem prezes banku Stephena Hestera, zrezygnował z premii.
Właścicielem 84 procent udziałów RBS jest brytyjski rząd, który przejął akcje banku w zamian za wielką pomoc, której udzielił zagrożonej upadkiem instytucji.

W 2008 strata banku wyniosła 24 miliardy funtów, co stanowiło rekord w historii Zjednoczonego Królestwa. Mimo dotacji, wielkich strat i wielkiej pomocy rządowej kadra zarządzająca banku w dalszym ciągu wypłacała sobie olbrzymie premie.

Wywołało to wielkie oburzenie na Wyspach Brytyjskich. Komitet do spraw wynagrodzeń przeanalizował dokonania prezesa i uznał, że wdraża on plan naprawy o wiele lepiej niż zakładano i dlatego należy mu się premia. Stephen Hester zwrócił jednak grtayfikację mając na uwadze, że jej przyjęcie mogłoby zbulwersować Brytyjczyków, co w ostateczności odbiłoby
się negatywnie na wynikach spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.