Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania. Segregacja rasowa w szkołach?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-04 17:20

Brytyjski związek zawodowy nauczycieli wyraził zaniepokojenie segregacją rasową w szkołach. Jak pisze niedzielna gazeta "Sunday Telegraph", chodzi o dziesiątki szkół, w których dominują mniejszości rasowe.

Doroczny spis szkolny wykazał, że w 31 szkołach w Anglii i Walii nie ma ani jednego białego dziecka. W jednej z dzielnic Londynu w 17 szkołach jest 90 procent uczniów bengalskich, podczas gdy 9 innych nie ma ich niemal wcale.

"Sunday Telegraph" cytuje przewodniczącego Komisji Równości i Praw Człowieka. Trevor Phillips powiedział, że Wielka Brytania "osuwa się w letargu w segregację rasową" i złożył winę na białych rodziców, którzy wyprowadzają się z dzielnic mieszanych rasowo, albo posyłają swoje dzieci do szkół w innych częściach brytyjskich miast. Trevor Phillips dodaje: "Nie pomaga to przygotować tych dzieci do życia w realnym świecie, do interakcji z ludźmi, którzy są od nich inni". "Sunday Telegraph" zauważa przy tym, że segregacja w brytyjskich szkołach jest znacznie dalej posunięta niż w miejscu zamieszkania, czy w pracy.

Gazeta przypomina oficjalne dane rządowe. Wynika z nich, że 850 tysięcy dzieci w angielskich szkołach mówi w domu innym językiem niż angielski. Ponadto, w Londynie 60 procent noworodków przychodzi na świat w rodzinach imigrantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PS. W szkole w Gütersloh, dyrektor pani Dr. Obellode jest najlepszym przykładem niemieckiego nauczyciela, który nie dopuszcza do nauki jezyka Polskiego polskiemu dziecku.
link ania_jezyka_polskiego_19339-2,2007,2,15.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro nie ma tam urzędowych i sadowych zakazów języka ojczystego, jak ma to miejsce w Niemczech, to nie ma się czym przejmować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.