Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Służby sygnalizują zagrożenie terrorystyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-24 15:41

Podwyższenie przez Wielką Brytanię 2 dni temu stanu gotowości na ataki terrorystyczne może być związane z zagrożeniem zamachami ze strony kobiecej brygady al-Kaidy. Według gazety "The Sunday Telegraph" podejrzenia brytyjskiego wywiadu podzielają Stany Zjednoczone.

Powołując się na źródła wywiadowcze po obu stronach Atlantyku, "The Sunday Telegraph" pisze, że operująca z Jemenu al-Kaida Półwyspu Arabskiego sformowała żeńską grupę terrorystyczną, a jej członkinie starają się przeniknąć do Wielkiej Brytanii i USA. Według tego samego źródła, kobiety dokonywały już wprawdzie zamachów samobójczych w Iraku i Izraelu, ale jeszcze nigdy dotąd w krajach zachodnich.

Brytyjscy eksperci twierdzą, że al-Kaida może posłużyć się kobietami, które nie będą ubrane jak muzułmanki. Celem planowanych ataków mogą być nie tylko środki transportu, ale również stadiony sportowe, porty i elektrownie.

Stan alarmu w Wielkiej Brytanii podwyższono po piątkowym spotkaniu rządowego komitetu bezpieczeństwa Cobra z udziałem szefów wywiadu, kontrwywiadu i ośrodka nasłuchu, który w tym miesiącu odnotował nasilenie kontaktów elektronicznych między podejrzanymi o terroryzm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.