Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania sparaliżowana przez zimę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-03 07:03

Wielka Brytania zmaga się z największymi od 18 lat opadami śniegu. Atak zimy zatrzymał w domu co piątego pracującego Brytyjczyka.

W południowo-wschodniej Anglii zima sparaliżowała ruch drogowy, kolejowy i lotniczy. Na lotnisku Heathrow odwołano 800 lotów, a porty lotnicze London City i Luton w ogóle nie obsługiwały lotów. W stolicy nie jeździły autobusy, a pociągi albo miały gigantyczne opóźnienia, albo nie kursowały wcale. W całej Anglii zamknięto przeszło trzy tysiące szkół, a większość z nich będzie zamknięta również dzisiaj.

Atak zimy z pewnością dotknie i tak już nadwerężoną gospodarkę brytyjską. Federacja Małych Firm oszacowała, że każdy dzień zimy powoduje straty w wysokości miliarda dwustu milionów funtów, czyli blisko sześć miliardów złotych.

Śnieżyce, których dotkliwość potęguje silny wiatr, przesuwają się teraz na północ w kierunku Szkocji. Służby meteorologiczne spodziewają się, że na pograniczu szkocko-angielskim spadnie w najbliższych dniach nawet 30 centymetrów śniegu. Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenia dla prawie całego obszaru Zjednoczonego Królestwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.