Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Strajk 25 tysięcy pocztowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-07 15:39

Od dziś do wtorku w Wielkiej Brytanii będzie strajkować 25 tysięcy pocztowców. Całodobowe przestoje w kilku regionach kraju to tylko przestroga przed możliwością ogromnego strajku pocztowców tej jesieni.

Brytyjski Związek Pracowników Komunikacji zapowiedział strajki w Londynie, Birmingham, Coventry i kilku innych rejonach Anglii oraz w szkockim Edynburgu. Będzie to największa fala strajków na poczcie od dwóch lat, ale jeszcze większa grozi po wakacjach, gdy 160 tysięcy członków związku ma zagłosować nad podjęciem ogólnokrajowego strajku w październiku. Do związku nie należy tylko 20 tysięcy pocztowców.

Związek i dyrekcja zarzucają sobie łamanie porozumień sprzed dwóch lat. Miały one umożliwić wielkie oszczędności i częściową prywatyzację brytyjskiej poczty. Miesiąc temu rząd w Londynie wycofał się jednak z tego pomysłu wobec braku potencjalnych nabywców.

Brytyjska Poczta Królewska nadal doręcza 99 proc. zwykłych listów, ale od 3 lat brytyjski rynek pocztowy jest w pełni otwarty dla wolnej konkurencji i pojawiło się na nim 26 innych firm wyspecjalizowanych w innych, bardziej intratnych usługach pocztowych. Takie otwarcie runku pocztowego w całej Unii Europejskiej przewiduje się dopiero za 2 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.