Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Strajk pracowników Poczty Królewskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 14:08

W Wielkiej Brytanii rozpoczął się dwudniowy strajk pracowników Poczty Królewskiej. Dziś protestuje załoga sortowni i działu transportu, a jutro doręczyciele przesyłek. Strajk podejmie w sumie 120 tysięcy członków związku zawodowego pocztowców. Działacze związków zawodowych twierdzą, że protest jest reakcją na torpedowanie przez dyrekcję i rząd ugody w sprawie zreformowania warunków pracy.

Brytyjski premier Gordon Brown wezwał związkowców i kierownictwo poczty do wznowienia rozmów. Premier Brown podkreślił, że strajk szkodzi interesom Poczty Królewskiej, gdyż spowoduje, iż obywatele przestaną korzystać z jej usług. Dyrekcja przedsiębiorstwa zatrudniła 30 tysięcy tymczasowych pracowników, co ma zapobiec zupełnej blokadzie w doręczaniu przesyłek. Zakłócenia w pracy poczty mogą się powtórzyć w okresie przedświątecznym.

Brytyjska poczta to ostatnie wielkie przedsiębiorstwo państwowe, które nie uległo jeszcze prywatyzacji. Państwo brytyjskie pozbyło się bowiem kolei, monopolu węglowego i stalowego, telekomunikacji i energetyki.

Media podkreślają, że na strajkach skorzystają głównie wielkie prywatne firmy kurierskie. Żadna z nich nie oferuje jednak tak szerokiej gamy usług jak Poczta Królewska, a ich usługi są o wiele droższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.