Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Surowe kary dla zagranicznych kierowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-06 12:45

Zagraniczni kierowcy, którzy naruszą brytyjskie przepisy drogowe, będą musieli uiścić na miejscu mandat w wysokości nawet 900 funtów, czyli ponad 4700 złotych. Nowe przepisy wejdą w życie 1 kwietnia.

Jeśli kierowca nie będzie mógł zapłacić od razu, policja unieruchomi pojazd do czasu uregulowania należności i zapłacenia dodatkowych 80 funtów za zdjęcie blokady z koła samochodu.

Mandaty nazwano nie karą, ale "depozytem", bowiem teoretycznie kierowca może stanąć przed sądem i zostać uniewinniony. W praktyce trudno jednak przypuszczać, żeby zagranicznemu kierowcy chciało się specjalnie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii i dochodzić swych racji przed sądem. Tak więc depozyt przepadnie.

Zgodnie z oficjalnymi danymi do Wielkiej Brytanii wjeżdżają rocznie 3 miliony samochodów z zagraniczną rejestracją. Prawie 40 procent to pojazdy zarejestrowane w Polsce. Francuskie samochody stanowią 10, a niemieckie zaledwie 9 procent wozów na obcej rejestracji. Tak więc nowe przepisy wymierzone są w dużym stopniu w polskich kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.