Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania szuka miejsca dla pomnika Jurija Gagarina

Brytyjczycy znani są ze specyficznego poczucia humoru. Ciekawi zatem, jak przyjmują podarunek w postaci pomnika Jurija Gagarina, który od niedawna gości w Londynie.

Uroczystość odsłonięcia pomnika miała miejsce w lipcu tego roku w Londynie i upamiętniała pierwszy lot człowieka w kosmos. Obecna była córka tragicznie zmarłego kosmonauty - Jelena.

Dzieło ma trzy i pół metra wysokości i jest kopią pracy eksponowanej w podmoskiewskiej Lubercy gdzie Gagarin pobierał naukę w najlepszych czasach socrealizmu. Ofiarodawcą jest Rosyjska Agencja Kosmiczna - Roskosmos.

Jako, że podarunek zgodnie z umowami może pozostawać w Londynie tylko przez 12 miesięcy, zatem zainteresowanie budzi nieznane jeszcze oficjalnie nowe miejsce dla wizerunku kosmonauty. Wskazuje się na Manchester przy okazji wspomnień o wizycie Jurija Gagarina w Wielkiej Brytanii. Między 11 a 15 lipca 1961r. pierwszy człowiek w kosmosie odwiedził Londyn i Manchester. Drugie z wymienionych mogłoby być najlepszym wyborem. Do takiego wniosku nakłania inicjatywa prywatna i non-profitowa. Chętni mogą złożyć swój podpis pod specjalnie w tym celu zredagowaną petycją co jest nie bardziej skomplikowane od wysłania zwykłego maila i nie wymaga certyfikowanego podpisu elektronicznego ani okazywania się obywatelstwem brytyjskim. Celem jest zebranie 1000 podpisów by poprzeć kandydaturę miasta Manchester i wspólna zabawa. Chęć uczestnictwa i przyłączenie się jest niezobowiązujące, a dla zainteresowanych spoza Wysp Brytyjskich może być punktem godnym uwagi przy okazji planowania przyszłorocznej wycieczki czy letniego urlopu.

Opinie internautów są pozytywne. Szczegóły na stronie: www.astrotalkuk.org

astrotalkuk.org
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.