Facebook Google+ Twitter

Wielka burza po k... i ch... prezydenta Kropiwnickiego

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-06-03 14:23

Prokuratura Łódź Śródmieście sprawdzi, czy prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki znieważył strażnika miejskiego będącego na służbie, mówiąc do niego: "Do k... nędzy! Jak was potrzeba, to was nie ma! Gdzie masz ch... czapkę?"

 / Fot. PAP/Paweł SupernakO przykrym incydencie napisał we wtorek "Express Ilustrowany". Głos w tej sprawie zabrali także łódzcy radni. Komisja ładu społeczno-prawnego przyjęła bez głosu sprzeciwu stanowisko, w którym wyraziła ubolewanie nad zachowaniem prezydenta Łodzi i wezwała go do publicznego przeproszenia znieważonego strażnika i mieszkańców. Sam prezydent Kropiwnicki w liście do redakcji przyznaje się do użycia wulgaryzmów i przeprasza za nie.

Burza po publikacji "Expressu"

Wypowiedź prezydenta Łodzi pod adresem strażnika podczas poniedziałkowej uroczystości otwarcia zdroju ulicznego w pasażu Schillera od samego rana poruszyła łodzian. Podały ją m.in. ogólnopolskie portale internetowe i stacje telewizyjne. A łodzianie przesyłali sobie SMS-y: "Cytat miesiąca: Gdzie masz ch... czapkę - Jerzy Kropiwnicki, Prezydent Miasta Łodzi. Podaj dalej". Powstał nawet internetowy komiks z prezydentem i jego czapką w roli głównej. Sprawa ta stała się też pierwszym punktem wczorajszego posiedzenia komisji ładu społeczno-prawnego Rady Miejskiej w Łodzi.

- Czy my nie mamy o czym rozmawiać?! Widać wyraźnie, że to była prowokacja polityczna! - próbował zbagatelizować sprawę Jerzy Balcerek, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Jednak jego głos był odosobniony

- Poczułem się wstrząśnięty. Prezydent w swoim liście do redakcji nie wyklucza, że użył takich słów. Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że tak było, bo sam słyszałem, gdy prezydent zachował się podobnie w innej sytuacji. Jeżeli prezydent nie przeprosi, to my - radni powinniśmy to zrobić - mówi Krzysztof Piątkowski, radny PiS. - Powinniśmy też rozpocząć dyskusję, do czego służy straż miejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.06.2009 15:22

Ryba psuje się od głowy. Taki plakat powinien wisieć w gabinecie każdego ważniaka. A drugi mógłby być o hipokrytach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wiemy dobrze, jakich słów używa prezydent, więc nie dziwi mnie to w żadnym przypadku. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby powiedział więcej, niż to zostało napisane ..."

Może chociaż w Trzech Króli świętoszek nie używa? Słow, naturalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.