Facebook Google+ Twitter

Wielka epidemia na Ukrainie

Według danych ministerstwa zdrowia już 70 osób zmarło na Ukrainie w wyniku zarażenia grypą lub ostrych infekcji dróg oddechowych. Wśród ofiar wirusa były dwie ciężarne kobiety oraz troje dzieci.

Minister zdrowia Ewa Kopacz (nz) podczas posiedzenia Sejmu RP, 5 bm. Posłowie wysłuchają informacji bieżącej rządu w sprawie polskich przygotowań do walki z grypą A/H1N1 i grypą sezonową. / Fot. Leszek Szymański /PAPW całym kraju zanotowano 255 516 przypadków zachorowań. Hospitalizowano 15 810 osób. A końca epidemii na razie nie widać.

Pierwszym krajem, który udzielił Ukrainie pomocy była Polska. Do Lwowa nadeszła pomoc z województwa małopolskiego. Na Ukrainę dostarczono 300 masek ochronnych, 80 opakowań tamiflu, 70 kompletów kombinezonów ochronnych dla medyków i aparat podtrzymujący oddychanie.

Jak mówi niedzielny komunikat resortu zdrowia, w okręgu lwowskim, który graniczy z Polską, panuje najgorsza sytuacja. Zmarły tam 24 osoby, a 69 tys. nadal choruje.

Minister zdrowia zapewnia jednak, że w Polsce nie ma powodów do niepokoju. Krajowy Komitet ds. Pandemii Grypy będzie rekomendował rządowi, by walczył na forum Europy, aby szczepionka,została dopuszczona do sprzedaży w aptekach. Obecnie szczepionka przeciwko wirusowi A/H1N1 dostępna jest tylko dla wojska i na inne zamówienia rządowe. Jednak firmy farmaceutyczne twierdzą, że miały zbyt mało czasu na przygotowanie szczepionki, za którą mogą wziąć pełną odpowiedzialność, boją się więc dopuszczenia jej do wolnego rynku.

Niestety w Polsce odnotowano kolejne cztery zachorowania, dwa w Poznaniu i dwa w Łodzi. W sumie zachorowało już 185 Polaków, dlatego też aby nie dopuścić do epidemii, jak najszybciej potrzebujemy szczepionek. Na nie przyjdzie nam niestety jeszcze długo czekać, dlatego w miarę możliwości powinniśmy zadbać o własne zdrowie. Zaleca się częste mycie rąk, unikanie przebywania z osobą przeziębioną, ponieważ powikłania nawet zwykłej grypy są w tej sytuacji niebezpieczne.

Źródło:rmf.fm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

osobiscie uwazam że zakup przez Państwo 3 milionów szczepienek jest wyrzuceniem kasy w błoto
w Niemczech zakupino 80 milionów szczepienek
tylko 16 milionów się zaszczepiło reszta poprostu nie chce a jest za darmo
trzeba zakupić pakiet mniejszy autentycznie potrzebny
a nie zakupywać duzych partii nie wiadomo po co
a co do Ukrainy - nie porównujmy tego kraju do nas , bo to nie można nawet porównać pod jakimkolwiek względem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że cały problem grypy jest za bardzo nagłaśniany przed media, przez co przyjmuje stadium dżumy, która zabijała, gdy nie wiadomo było jak ją leczyć. Podobnie było ze świńską grypą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.