Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17694 miejsce

Wielka flaga Polski na meczu z Czechami. Podziękujmy Zimochowi!

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Tomasza Zimocha, komentatora sportowego Polskiego Radia, znają wszyscy z jego ekspresywnych relacji ze sportowych wystąpień Polaków. Dziennikarz zaapelował o uszycie wielkiej flagi Polski. Dzięki zaangażowaniu wielu osób staje się to możliwe.

Wielka flaga Polski na meczu z Czechami. Podziękujmy Zimochowi! / Fot. PAP/Andrzej GrygielOglądając relacje telewizyjne, przebywając w "strefach kibica", a w końcu będąc na stadionach, gdzie odbywają się mecze Euro 2012, możemy zauważyć przepiękne przygotowanie kibiców do tego wydarzenia. Polacy mają na sobie biało-czerwone stroje i... flagi, nasze barwy narodowe. I to jest piękne. Jednak to nie oni przykuwają uwagę. Goście z innych krajów, oprócz kolorowych strojów i barw narodowych, mają ze sobą zazwyczaj coś jeszcze - wielka flagę swojego państwa.

Tomasz Zimoch, który relacjonuje mecze Euro dla Polskiego Radia już na meczu Polaków z Grecją zwracał uwagę, że brakuje wielkiej flagi. Inne grupy kibiców z zagranicy zachwycają przepiękną oprawą, a u nas tego nie ma. O swoim pomyśle przypomniał również w czasie meczu Polska - Rosja. "Szyjmy flagę biało-czerwoną, by ona także mogła być pokazywana na stadionie. Jeśli dziś wielka flaga - To jest Rosja - zasłoniła 1/4 tego stadionu, to na kolejnym meczu niech biało-czerwona ogromna flaga pojawił się na trybunach stadionu we Wrocławiu" - mówił dziennikarz radiowej Jedynki.

Kilkanaście godzin temu na profilu FB Tomka Zimocha pojawił się informacja (pisownia oryginalna): "FLAGA (WŁAŚCIWIE) JEST JUŻ USZYTA!!! CZŁOWIEKIEM WIELKIEGO SERCA JEST ALEKSANDER GOLDSCHNEIDER Z WARSZAWY. JEGO FIRMA SICO POLSKA SZYBKO NAMÓWIŁA DO WSPÓŁPRACY FIRMĘ OPINION STREFA DRUKU W GLIWICACH. W GLIWICACH ODŁOŻONO WCZEŚNIEJSZE ZAMÓWIENIA. W NOCY SZYTO FLAGĘ!!!".

Kilka godzin później w tym samym miejscu pojawiła się informacja, iż rzecznik PZPN Agnieszka Olejkowska poinformowała, że UEFA wydała zgodę na rozłożenie biało-czerwonej flagi na sobotnim meczu Polska - Czechy.

PZPN na swojej stronie umieścił wyrazy uznania dla popularnego radiowca: "Dzięki tej akcji powstanie flaga sektorowa w barwach narodowych, która pojawi się na trybunach podczas meczu Polska - Czechy (…) Wszystkim nam znana jest pasja i zaangażowanie Pana redaktora Tomasza Zimocha w inicjatywy wspierające reprezentację Polski. Dziękujemy za podsunięcie pomysłu, dzięki któremu oprawa meczu z Czechami będzie zupełnie wyjątkowa" - czytamy w komunikacie wydanym przez PZPN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

irena
 • irena
 • 16.06.2012 14:59

Boże,pamiętajcie białym do góry

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apel Tomasza Zimocha przed meczem Polska- Czechy link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 16.06.2012 14:10

Stopień zidiocenia sięgnął Zenitu ,nakręcanego przez media i T. Zimocha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 15.06.2012 21:37

Dziękujemy PANIE TOMASZU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ł.K
 • Ł.K
 • 15.06.2012 20:09

Według mnie nie ma czym się cieszyć i komuś dziękować. My jako gospodarze powinniśmy mieć taką flagę albo i większą gotową na mecz otwarcia a nie teraz jak inni kibice pokazali nam jak się kibicuje to nagle ktoś sobie przypomniał,że my jako gospodarze tez byśmy chcieli jakoś na trybunach zabłysnąć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.06.2012 18:02

Jeżeli tylko podczas hymnu, to chyba nikt nie zaprotestuje. Swoją ścieżką Zimoch zaproponował, ale szył to sztab ludzi, którym należy się specjalne uznanie za wysiłek i kunszt. Im też podziękujmy przede wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stasiek
 • Stasiek
 • 15.06.2012 17:20

Ta flaga bedzie tylko i wylacznie podczas hymnu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata R.
 • Beata R.
 • 15.06.2012 17:04

Dzięki Chorąży:))

Komentarz został ukrytyrozwiń
chorąży
 • chorąży
 • 15.06.2012 13:01

2Beta Rudnicka, Były juz takie flagi. to jest na chwile tylko. przed rozpoczeciem meczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc...nie dowiem się?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.