Facebook Google+ Twitter

Wielka Gala i nowe wyzwania PFRON

W sobotę 19 listopada odbyła się 21. Wielka Gala Integracji. To największe wydarzenie dla osób z niepełnosprawnością w Polsce. Gościem był m.in. prezes PFRON, który zapowiedział nowy program dla osób niepełnosprawnych.

Wielka Gala Integracji w Warszawie odbyła się już po raz dwudziesty pierwszy. Takie inicjatywy z pewnością są potrzebne, aby przypominać, że osoby niepełnosprawne nie żyją obok, tylko wszyscy bez wyjątku tworzymy jedno społeczeństwo. Osoby niepełnosprawne to nasi sąsiedzi, znajomi na uczelni, czy też ktoś bliski z rodziny. Tego rodzaju wydarzenie to okazja do podsumowań i dyskusji i takiej nie zabrakło. Na scenę zaproszono Prezes PFRON Roberta Kwiatkowskiego.

Przypomniał,że zatrudnienie osób niepełnosprawnych w PFRON stanowi 15% i w porównaniu z innymi instytucjami jest wysokie. Chociaż w instytucji, które decyduje o sprawach osób niepełnosprawnych ich zatrudnienie powinno być wyższe m.in. dlatego, żeby wiedzieć, z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Niepokojące jest jednak coś innego w trakcie rozmowy szef PFRON powiedział, że "Jest to niedopuszczalne, że ministerstwa nie zatrudniają osób z niepełnosprawnością". To niestety duży problem. Jak sam również dodał "Trzeba zlikwidować bariery mentalne". Być może nowy program http://diru.pl/nowe-programy-dla-osob-niepelnosprawnych/ „STABILNE ZATRUDNIENIE – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej” przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w administracji publicznej.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.