Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33252 miejsce

"Wielka Ilustrowana Historia Kościoła" - Guy Bedouelle

W Krakowie w czwartek odbyła się prezentacja nowego albumu wydanego przez wydawnictwo Biały Kruk.

Kard. Stanisław Nagy podczas prezentacji albumu. / Fot. Wiesław Adamik"Wielka Ilustrowana Historia Kościoła" autorstwa szwajcarskiego dominikanina o. Guy'a Bedouelle
ukazuje dzieje Kościoła od czasów pierwotnych aż po pontyfikat Benedykta XVI. Autor opisuje, jakie wyzwania stawiała przed Kościołem każda epoka, jak Kościół reagował na nowe prądy filozoficzne, doktryny, ideologie i jakie wydarzenia historyczne odcisnęły na nim największe piętno. Nie unika spraw trudnych – sporów wewnątrz Kościoła, krucjat, ruchów protestanckich, wypraw kolonizatorskich. Opis historyczny uzupełnia ponad 600 ilustracji, opatrzonych obszernymi podpisami które konsultowano z historykiem Krzysztofem Czyżewskim.
 / Fot. Biały Kruk
Jak podkreślił obecny podczas prezentacji ks. Lucjan Bielas, opowiadanie za pomocą słowa i obrazu jest specyfiką obecnych czasów. - Wiele ataków na Kościół płynie dzisiaj z historii Kościoła i wynika z nieznajomości tej historii. Ta książka wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom młodych ludzi, którzy posługują się w komunikacji krótkim tekstem i obrazem. Podziwiam autora, że podjął trud dokonania próby ujęcia bardzo skomplikowanych zjawisk w krótkiej formie, ilustrowanej obrazem. Dla mentalności współczesnego człowieka ma to szczególne znaczenie - powiedział ks. Bielas.

Specjalnie dla polskiego wydania ks. prof. Jacek Urban (Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie) uzupełnił książkę o dodatkowy, dwunasty rozdział poświęcony historii Kościoła w Polsce. - Nie jest prawdą, że nie mamy historii Kościoła polskiego - mówił obecny podczas prezentacji kard. Stanisław Nagy, nawiązując do faktu, iż w oryginale "Wielka Ilustrowana Historia Kościoła" nie zawierała historii Kościoła polskiego. Wymieniono także blisko pięćdziesiąt zdjęć ilustrujących książkę, na zdjęcia związane z historią polskiego Kościoła.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ile by tych ilustracji nie było, i jak kolorowe by one nie były, to to najczarniejszych kart w historii tej instytucji - nie zaćmią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.