Facebook Google+ Twitter

Wielka Nagroda Festiwalu „Dwa Teatry” trafiła do Jerzego Treli

Wielka Nagroda Festiwalu trafiła do Jerzego Treli za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. Aktorowi przypadło też w udziale otwarcie 11. edycji "Dwóch teatrów" w Sopocie.

 / Fot. Piotr Krzyżanowski, PolskapresseJerzy Trela, odbierając nagrodę, dziękował tym, którzy dbają, by Teatr Polskiego Radia i Telewizji Polskiej istniał i "żeby aktorzy mogli dalej robić to, co robią dla publiczności". Wspomniał tych, którym w pracy w teatrze radiowym zawdzięcza najwięcej, czyli Jerzemu Grotowskiemu, Wojciechowi Markiewiczowi i Romanie Bobrowskiej. Z uznaniem wypowiadał się też o Krzysztofie Czeczocie, który "kontynuuje to co w tradycji najlepsze".

Ogromnym rozdziałem w rozdział w swym życiu zawodowym określił Trela pracę w Teatrze Telewizji. Kazimierz Kutz, Jan Błaszyński - to ci, dzięki którym - jak mówił - miał możliwość obcować z największymi arcydziełami literatury i dzielić się tym pięknem z szeroką publicznością.

W niedzielę 19 czerwca, w drugim dniu festiwalu, Jerzy Trela spotka się z publicznością. Wystąpi też na żywo w monodramie „Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda" z Teatru STU w Krakowie - informuje tvp info.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.