Wielka niespodzianka! Legia przegrała z Odrą na własnym stadionie

Legia Warszawa w 19. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy przegrała u siebie na boisku z ostatnią drużyną w ligowej tabeli - Odrą Wodzisław Śląski 0:1. Gola dla gości wbił Piotr Piechniak w 44. minucie. Podopieczni Jana Urbana zajmują drugą pozycję i tracą do lidera dwa punkty.

W akcji Michał Żyro (L) z Legii Warszawa / Fot. PAPNikt nie spodziewał się takiego przebiegu meczu. To Legia była faworytem i gdyby wygrała zajęłaby fotel lidera Ekstraklasy. Niestety ta sztuka się nie udała.

W pierwszej połowie podopieczni Jana Urbana nie umieli zdobyć prowadzenia. Nie wypracowali akcji, którą mogliby zakończyć bramką. Wykorzystali to goście, którzy pod koniec połowy wyszli na prowadzenie. W 44. minucie Piotr Piechniak uderzył główką piłkę w światło bramki. W drugiej połowie Legia grała już lepiej, lecz nadal brakowało bramki. Im bliżej do zakończenia spotkania to piłkarze Legii coraz bardziej i coraz groźniej atakowali. Zadaniem Odry Wodzisław było jedynie wybijanie piłek i rozbijanie ataków gospodarzy.

Ostateczny wynik po końcowym gwizdku sędziego - 1:0 dla Odry.

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Piechniak (44 min.).
Sędzia: Adam Lyczmański z Bydgoszczy.
Widzów: 4000.

Składy:
Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Wojciech Szala (8. Tomasz Kiełbowicz), Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović, Maciej Iwański, Marcin Smoliński (63. Piotr Giza), Sebastian Szałachowski - Bartłomiej Grzelak, Marcin Mięciel (46. Maciej Rybus).

Odra: Arkadiusz Onyszko - Filip Luksik, Marcin Dymkowski, Jacek Kowalczyk, Stanislav Velicky - Robert Kolendowicz (61. Jakub Grzegorzewski), Marcin Malinowski, Mauro Cantoro, Brasilia (90+2. Jan Woś), Piotr Piechniak (88. Aleksander Kwiek) - Daniel Bueno.