Facebook Google+ Twitter

Wielka okazja na wielki sztos

Szalona euforia z przyznania Polsce prawa do organizowania ogromnej imprezy piłkarskiej Euro 2012 powoli będzie opadać. Już zaczęła. Z przyczyn czysto racjonalnych.

Jak w porzekadle: "skończyła się wódka, zaczęły się schody".

Pierwsze zmartwienie - skład Komitetu Organizacyjnego. Jest propozycja na jednego komucha, jednego żurnalistę i jednego premiera. Ten ostatni przytomnie stwierdził, że może objąć stanowisko, ale premierzy się zmieniają.

W domyśle - przestanę rządzić na długo przed ukończeniem inwestycji, a z pozycji poniżej premiera będę miał tyle kompetencji, co nie przymierzając autorka niniejszego felietonu.

Premier Jarosław Kaczyński oraz minister sportu Tomasz Lipiec / Fot. PAP/Radek PietruszkaAutorka bowiem, patrząc na scenkę z premierem, ogłaszającym na tle klepiska i bazaru "że tu będzie wielki stadion narodowy" przypomina sobie dowcip z czasów lądowania Amerykanów na księżycu. Wyskoczył do nich księżycowy ludzik i ostrzegł na wstępie:

"Był tu już - powiada - taki jeden gruby, mały, co butem w ONZecie trzaskał i powiedział, że tu wszędzie będzie kukurydza".

Wczoraj zaś, stąpając po ziemi, nasze oblegające stadion X-lecia ludziki wielobarwne z urodzenia, a zzieleniałe ze złości, ostrzegają. Nie rzucą ziemi, skąd ich dochód. Zapowiada się rozpoczęcie inwestycji od demonstracji ze scenariuszami górniczymi, a więc z petardami łącznie.

Do tego dojdą protesty mieszkańców, którzy bardzo, ale to bardzo popierają budowę autostrad i porządnych dróg pod warunkiem wszakże, że nie przebiegają one przez ich tereny. I tak dalej, i tak dalej.

Wobec tego ja, popierając i będąc za, patriotycznie i europejsko, cichutko podpowiadam panu premierowi, że prócz wystąpień w telewizji ma okazję zaistnieć i trwać w historii jako Jarosław Wielki, który zostawi po sobie

Polskę murowaną, i zapowiedziane trzy miliony mieszkań. Niechby nawet trochę mniej, ale zawsze!

Panie Premierze!
Przyszły szefie przyszłego komitetu!

Zamiast luksusowych hoteli można zbudować przy stadionach elegenckie bloki i osiedla, gdzie po wyjeździe gości i lekkim remoncie zamieszkają zwyczajni ludzie. Ludzie, którym wobec zapowiadanych już podwyżek cen materiałów budowlanch (i nie tylko) oddala się poza horyzont możliwość zamieszkania pod własnym dachem. Również baraki dla robotników sprowadzonych z Azji, o standardzie wystarczającym do życia - będzie można przydzielic jako mieszkania komunalne dla tych, co puszczeni w skarpetkach, za kapitalizmem nie nadążają.

Jeżeli można przy tak wielkiej okazji wykręcić kota ogonem, przekręty w polskiej piłce przykryć Listkie(m)wiczem, to można chyba wykonać i taki sztos. Ku chwale ojczyzny, okrągłej piłki, dwóch bramek, rządu, nienarodzonych i już garbaciejących pod tornistrami oraz dwóch takich, co sport znają tylko z gazety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

macieklew - ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.04.2007 22:23

Wymogiem dla Euro nie jest budowa eleganckich hoteli (lususowych), bo tych mamy pod dostatkiem. Trzeba zbudować hotele przede wszystkim dwu- i trzygwiazdkowe. Tych mamy za mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

macieklew - przyjacielu, po zabawie schody nie są problemem. A czym są po dużej wódce to można oglądać najlepiej w szpitalu. Co czyniłam przez lat wiele. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.04.2007 12:24

Zagrożenia oczywiście istnieją, ale to naprawdę wielka szansa dla Polski i nie ma co szukać dziury w całym. Na pewno będzie ciężko, na pewno utrzymają się wysokie ceny mieszkań i materiałów budowlanych i wydarzy się cała masa innych zastrzeżeń, ale jest to jednak szansa na milowy skok w rozwoju Polski. To trzeba spróbować wykorzystać. Jeżeli źle pójdzie oraganizacja Euro 2012 może skończyć się dla Polski także kompromitacją. Odpukać, odpukać, aby zły sceniariusz się nie prztytrafił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.