Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy diabelskim przedsięwzięciem?

"Człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech bo bierze udział w sprawach diabelskich" - mogli przeczytać na ulotce wierni w jednym z Kościołów w Poniatowej.

Krytyka Jurka Owsiaka oraz WOŚP jest obecna przede wszystkim w kręgach prawicowych. Tegorocznym jej symbolem jest wpis konserwatywnego publicysty Łukasza Warzechy: "WOŚP - dlaczego nie wielbię Owsiaka".

Księża z Poniatowej poszli jednak dalej i przestrzegli wszystkich wiernych przed udziałem w rzeczy diabelskiej jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Okazało się, że diabeł po raz kolejny wykazał się sprytem i przyjął postać uznanej osoby - tym razem Jurka Owsiaka.

Według księży z Poniatowej nie tylko jest on łobuzem, wylansowanym przez lewackie media, przesłaniającym naukę Jezusa Chrystusa, ale również członkiem ruchu Hare Kryszna.

Ponadto Owsiak nie jest katolikiem i wychował się w ateistycznej rodzinie. To pewnie tłumaczy, dlaczego dzisiaj zwalcza Kościół organizując z powodzeniem akcję charytatywną konkurującą z "Caritas".

Ulotki leżały na stoliku w Kościele oraz wisiały w gablotach: "Na stoliku przy kościele leżał stos ulotek. Na początku myśleliśmy z żoną, że na tych kartkach jest wyjaśnienie symboliki święta Trzech Króli. Okazało się, że to ulotki przeciwko Jurkowi Owsiakowi. Leżały tuż obok koszyka z kredą. Zdenerwowały nas te ulotki i innych mieszkańców też, bo uważamy, że Jurek Owsiak robi bardzo dobrą robotę. W końcu czy mam się spowiadać, że daję na Orkiestrę" - mówi Gazecie Wyborczej jeden z świadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Luis Villablanca
  • Luis Villablanca
  • 09.01.2012 22:50

Witam, nie wiem co Jerzy i Gerard chcieli powiedzieć... Ale szanuje to czego nie przekazali :)

A co do tego co napisał pan Zbigniew, może to prawda a jeśli tak to ma racje; tylko że to już nie dotyczy organizatorów WOŚ, to raczej tylko odpowiedzialność czy wina takich ludzi którzy wmieszają do tego "swój" samorząd o publiczne pieniądze.

No dobrze, ale wszedłem tu żeby skomentować tekst poniatowskiego Kościoła, "WOŚ to diabelski przedsięwzięcie". Szkoda mi tych księży i tym bardziej tych ludzi którzy w to uwierzyli i nie pomogli choć by chcieli... Jak można nazwać taka pomoc "diabelska"... Pan Owsiak ni chwali się ani nie robi to dla siebie... a ludzie którzy dają wiedzą dokładnie, że nie dają dla Owsiaka. A zbiórki dla KUL-u i na budowę coraz większe i bogatsze świątyń to tak, to nikt nie krytykuje... bo to się nie rozlicza, bo to nie płaci podatków, a więc to nie diabelska sprawa.

Korzystam też żeby ludziom z PISu przypominać że za czasów ich rządu WOŚ też zbierała pieniądze i kupowała różna sprzęty dla szpitali, a wtedy czemu nie kwestionowali? tylko teraz to przeszkadza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 09.01.2012 19:34

Księża się burzą bo zamiast na WOŚP ludzie powinni wpłacać kasę na konto Ojca Dyrektora.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 09.01.2012 12:33

Niedziela próżności zamazanych osobowości.Dzieci mają podwalinę swojej przyszłości!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fundację Owsiaka i finały WOŚP rzeczywiście obsiedli wszelkiej maści karierowicze-politycy. Jest to już żenujące. Jako Lubuszanin poirytowany byłem "występem" w TVP 2 lubuskiego marszałka Elżbiety Polak. Nie wystąpiła tam za darmo! Województwo w ramach porozumienia z Fundacją (wspiera finansowo Przystanek Woodstock) ma takowy zapis. To kosztuje same społeczeństwo. Angażowanie się lokalnych samorządów w finał Orkiestry to wyciąganie publicznych pieniędzy z ubożałej kasy. Przekroczone zostały przyzwoite granice. Kolejny przykład. Podawałem w swoim materiale o możliwości wylicytowania mycia okien przez wiceprezydent miasta Wiolettę Harężak. Okazuje się potem, że mycie okien nie dokona sama, ma sztab urzędniczek (!), dodatkowo - jak oznajmiła na radiowej antenie - gdyby zaszła taka konieczność pracy na wysokości, to ona poprosi sobie... strażaków z odpowiednim sprzętem i ze sikawkami. Czy tak to wszystko ma wyglądać? Szczytny cel akcji Orkiestry zchodzi na manowce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fundacja Owsiaka choćby realizowała najszczytniejsze cele jednocześnie angażując się w politykę traci wiarygodność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.