Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Śląsku i w Zagłębiu

9 stycznia, już po raz dziewiętnasty usłyszymy z ust Jurka Owsiaka słynne "Sie ma”. Celem zbiórki będzie leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. XIX Finał WOŚP będzie nadawał ton Polsce ze Śląska.

Jurek Owsiak za "centrum dowodzenia" obrał Śląsk. Pierwsza telewizyjne łączenie z organizatorem akcji, będzie miało miejsce pod ziemią – w zabytkowej kopalni Guido. Stamtąd Owsiak przeniesie się do Chorzowa, gdzie wśród tropikalnej przyrody Parku Kultury, rozpocznie się finał. Wśród towarzyszących imprez, koncertów, na uwagę zasługują dwa biegi - „Policz się z cukrzycą" oraz popularnego Nordic Walking.

Chorzów to nie jedyne miasto, gdzie ,,będzie się działo”. W Katowicach główną ulicą orkiestrowego grania będzie nowo odnowiona Mariacka, na której zagrają Konopians, Leszek Faliński Band, Crystal Viper, Brain Surgery i Black Point. Część imprez przeniesie się również do klubu Kultowa.

Dla pań interesująca może się wydać zbiórka pieniędzy prowadzona przez Katowickie Studio Kosmetyki Estetycznej. Fryzjerzy będą licytować i pracować na rzecz akcji Jurka Owsiaka. Miłośników rajdów zapraszamy do Sosnowca, gdzie odbędzie się 10 sosnowiecki supersprint. Jeśli tylko masz prawo jazdy i sprawny samochód, a chcesz zmierzyć się z przeciwnikami, poczuć skok adrenaliny, to jest propozycja właśnie dla ciebie. Dodatkową atrakcją będą licytacje na rzecz orkiestry, podczas których można wygrać przejażdżkę rajdowym samochodem obok takich kierowców jak Piotr Baran (wicemistrz województwa śląskiego), albo Marek Mularczyk (mistrz województwa śląskiego w klasie K3). Po Sosnowcu będzie jeździł niezwykły autobus Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym pasażerami będą nie tylko wolontariusze, ale również artyści: clowni, szczudlarze, przebierańcy.

W piątek na sosnowieckim lodowisku zostanie rozegrany mecz hokejowy aktualnych mistrzów i wicemistrzów Polski oldbojów: Zagłębie Sosnowiec kontra GKS Tychy. Gliwice podczas Finału będą gościć gwiazdy, wystąpią, m.in.: Jamal, kabaret "O co chodzi", Dżentelmenels i zespół Turbo.

Zagłębiowskie miasta jednoczą siły i organizują razem imprezę w Dąbrowie Górniczej. W Centrum Kultury Zagłębia w Dąbrowie, przygotowano coś specjalnego dla dzieci – projekcję bajek: "Parauszka", "Fantastyczny sklep z kwiatami", "Radostki" i "Piotrusia i Wilka".
Inicjatywa Jurka Owsiaka od lat zbiera miliony złotych na rzecz ratowania chorych i potrzebujących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.