Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - pierwsze podsumowanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-11 21:44

W całym kraju po raz 17. gra dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tuż po godzinie 21 zebranych zostało 13 716 187 zł. Finał rozpoczął się o godzinie 9 w Szczecinie.

Wcześniej Jerzy Owsiak przypłynął do szczecińskiego portu na okręcie Marynarki Wojennej. Z portu na rynek, gdzie oficjalnie otworzono finał Orkiestry, dotarł w kawalkadzie samochodów terenowych.
W tym roku około 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze na wczesne wykrywanie chorób onkologicznych u dzieci. Fundacja zamierza udzielić wsparcia ośrodkom podstawowej opieki zdrowotnej oraz wesprzeć 18 ośrodków onkologii i hematologii dziecięcej, poprzez zakup najbardziej potrzebnego sprzętu.

W całym kraju odbywały się koncerty. W Warszawie na placu Defilad grały gwiazdy polskiego rocka i popu, w tym zespół "De Mono". W ramach finału w Warszawie zorganizowano także bieg "Policz się z cukrzycą", w którym udział wzięło ponad trzy tysiące osób. W Katowicach główna impreza odbywała się przed "Spodkiem". Zagrał między innymi zespół Łzy. W Gdańsku finałowy koncert odbył się na scenie przy Zielonej Bramie. W Gdyni większość imprez odbywa się w okolicach skweru Kościuszki.

W finał Wielkiej Orkiestry w Poznaniu aktywnie włączyły się służby mundurowe. Dzięki nim obejrzeć można było pokazy psów służbowych lub przejechać się strażackim wysięgnikiem. Koncertów nie było pod Tatrami. Na zakopiańskich Krupówkach odbywała się kwesta, zorganizowana jak co roku przez dzieci i nauczycieli ze szkoły podstawowej na Stasikówce w Poroninie. Wolontariuszy można było spotkać także w Nowym Targu, Krościenku, Szczawnicy i w samym centrum Tatr bowiem i na drodze do Morskiego Oka byli wolontariusze Wielkiej Orkiestry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.