Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Płocku!

To był już 17. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Płock jak co roku przyłączył się do akcji, a jego mieszkańcy wrzucili do zielonych puszek ponad 70 tys. złotych.

Płocki Ratusz / Fot. Maksymilian Kocot Pierwszych wolontariuszy można było spotkać już od godziny siódmej na giełdzie samochodowej przy ul. Bielskiej. Pieniądze zbierało 300 osób, byli to ludzie w różnym wieku. Najmłodszy zbierający – Adaś, miał trzy lata, a najstarsza pani Zofia 64. Nikt z mieszkańców nie żałował pieniędzy na tak szczytny cel, niektórzy wrzucali po kilka, a nawet kilkanaście razy. Pełne puszki z pieniędzmi lądowały w sztabie Orkiestry, który jak co roku znajdował się w Młodzieżowym Domu Kultury. Najlepsza wolontariuszka zebrała 1700 zł.

Podczas gdy trwała zbiórka pieniędzy na mieście, popołudniu w MDK można było wylicytować orkiestrowe gadżety m.in. puszkę z autografem Jurka Owsiaka, oraz koszulki z podpisem Doroty Rabczewskiej – Dody.

Scena / Fot. Makymilian Kocot Od godziny 13 na Starym Rynku stał specjalny ambulans do oddawania krwi. Ten najcenniejszy dar, oddało ponad trzydziestu płocczan, co wcale nie jest złym wynikiem. Później na scenie zagrały zespoły rockowe i Reggae: GATE, Euforia, Spaces Faces oraz gwiazda wieczoru – Jamal.

Szczypiorniści Wisły, trener i dyrektor sportowy / Fot. Makymilian Kocot Piętnaście minut przed „Światełkiem do nieba” pojawili się szczypiorniści Wisły – Morten Seier, Marcin Wichary, trener Fleming Olivier Jansen oraz dyrektor sportowy, Łukasz Szczucki. Oddali oni na aukcję swoje bluzy, medal za mistrzostwo Polski, piłkę z podpisami piłkarzy nożnych i koszulkę Wisły Płock, w której grał Sławomir Peszko.

"Światełko do nieba" / Fot. Makymilian Kocot Punktualnie o 20 na całym niebie zabłysło „Światełko do nieba” , które jak co roku w Płocku było bardzo huczne. Po pokazie sztucznych ogni zaśpiewał zespół Żywiołak.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.