Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 32 miliony

W poniedziałek w Warszawie na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Złotej dokładnie w samo południe, główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na czele z Jurkiem Owsiakiem, poinformował zebranych ile pieniędzy uzbierano podczas XVI Finału.

Tir podjeżdżający z platformą, na której był Jurek Owsiak, wolontariusze oraz specjalni goście z Brazylii. / Fot. Wydział Prasowy WOŚPPodczas tegorocznego Finału, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała 32 147 538,63 złotych. Jeszcze nie wszystkie pieniądze zostały zliczone, ale kwota nie powinna zwiększyć się znacznie.

Najdroższym przedmiotem podczas licytacji na Allegro, stał się samochód Fiat 500 (specjalna edycja serii Opening Edition), który został zakupiony za ponad siedemdziesiąt tysięcy złotych. Suma wszystkich pieniędzy zebranych na Allegro to 1 291 721,14 złotych.Liczba zebranych pieniędzy oraz Jurek Owsiak. / Fot. Wydział Prasowy WOŚP

Cała kwota zostanie przekazana na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, w głównej mierze dla dziecięcych oddziałów laryngologicznych. Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się kupowanie sprzętu i prawdopodobnie zakończy się na przełomie października i listopada.

W tym roku powstały zagraniczne sztaby Orkiestry m.in. w Bułgarii Grecji oraz Arabii Saudyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i tu warto pomagać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.