Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 44 miliony złotych. To nie koniec

Podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 44 miliony złotych. Trwa dalsze liczenie pieniędzy.

 / Fot. Szymon Starnawski (aip)Podczas niedzielnej zbiórki dla WOŚP pracowało 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Już w godzinach wieczornych wydawało się niemal pewne, że ubiegłoroczny rekord kwoty uzbieranej przez Orkiestrę w dniu finału (36 mln zł) zostanie pobity.

Ostatecznie podczas poprzedniego finału WOŚP uzbierano 53 miliony złotych. W tym roku kwota po dokonaniu wszystkich podsumować może przekroczyć nawet 60 milionów złotych. Całkowitą sumę WOŚP poda za kilka dni.

Największe emocje podczas finałów WOŚP pojawiają się zawsze w późnych godzinach wieczornych, kiedy to rozpoczyna się licytacja złotych serduszek. W ubiegłym roku za najdroższe zapłacono 220 tys. zł. W tym roku rekord został trzykrotnie pobity kwotą 670 tys. zł. Za złotą kartę telefoniczną WOŚP zapłacono z kolei 165 tys. zł.

Zbieranie pieniędzy na WOŚP 2016 trwało także na portalach społecznościowych, gdzie za podawane dalej wiadomości na Twitterze oraz Facebooku internauci uzbierali po kilkaset tysięcy złotych. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pediatrię i pomoc seniorom.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.