Facebook Google+ Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 50 milionów złotych!

Dziś o godzinie 12 ogłoszono, ile udało się zebrać w ramach XX Finału WOŚP, który odbył się 8 stycznia 2012 r. XX Finał WOŚP zakończył się wynikiem 50 638 801,30 zł.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 8 stycznia 2012 r. Hasło przewodnie brzmiało: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą".

W kolejnej edycji WOŚP uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy, skupionych w ponad 1700 sztabach w Polsce i na świecie. Odbyło się kilkadziesiąt imprez zamkniętych. W dniu ffinału prowadzona była licytacja złotych serduszek i kart telefonicznych. W serwisie www.aukcje.wosp.org.pl wystawionych zostało ponad 50 tysięcy aukcji. Punktem kulminacyjnym finału był happening świetlny światełko do nieba, przyjmujący w wielu miejscach w Polsce formę widowiskowego pokazu sztucznych ogni.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 19 lat fundacja wydała na cen cel około 140 mln dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.