Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27883 miejsce

Wielka Parada Smoków w Krakowie!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-04 16:04

W najbliższy weekend do Krakowa po raz dziesiąty zawita Wielka Parada Smoków. Smoczy Jubileusz obchodzić będziemy szczególnie hucznie. Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA Wielka Parada Smoków, z kameralnej imprezy, w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.

 / Fot. http://www.google.pl/images?q=parada%20smokow&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wiNa sympatyków Smoczego Święta czeka jak zwykle wiele atrakcji i niespodzianek. Smoczy Jubileusz niezmiennie rozpocznie Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, która przejdzie ulicami Krakowa (sobota, 5 czerwca 2010 r.) - w barwnym korowodzie weźmie udział ponad 1000 dzieci, towarzyszyć im będę artyści: muzycy, szczudlarze, tancerze i żonglerzy. Spośród prawie 40 smoków wybierzemy Najpiękniejszego Smoka Parady.

Przez dwa dni na Bulwarach Wiślanych będzie się odbywał Smoczy Piknik Rodzinny (sobota - niedziela, 5-6 czerwca 2010 r.). Teatr GROTESKA oraz X Wielka Jubileuszowa PGNiG Wielka Parada Smoków ogłasza zbiórkę pieniędzy na pomoc w likwidacji skutków powodzi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących (ul.Tyniecka 6, 30-319 Kraków).
Zbiórka na ten cel będzie się odbywała w dniach 5 i 6 czerwca 2010 r. (sobota i niedziela) podczas Smoczego Pikniku Rodzinnego na Bulwarach Wiślanych przy Smoczej Jamie. Kwestujący będą posiadać identyfikatory, koszulki Wielkiej Parady Smoków oraz puszki z logo GROTESKI. Będzie można
ich spotkać tylko na Smoczym Pikniku Rodzinnym na Bulwarze Czerwińskim w okolicy sceny.

Dodatkową atrakcją Smoczego Pikniku Rodzinnego, będzie koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich, który odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godz. 20:30. Podczas Koncertu (sponsorowanego przez BP Europa SE) będziemy kwestować na rzecz Ośrodka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oprawę muzyczno-taneczną tego wydażenia zapewniła GRUPA TAMTAMITUTU. GRUPA TAMTAMITUTU to krakowski muzyczno-taneczny projekt założony i prowadzony przez Marcina Urzędowskiego - muzyka i afrykanistę, oraz JOVANKE - choreografkę, wizażystkę i body painterkę. Od 5 lat skupia miłośników Afryki i kultur plemiennych. Pierwsza w Polsce grupa taneczna, która w trakcie pokazów łączy body painting, etniczne stylizacje, tańce pierwotne i energetyczną muzykę perkusyjną na żywo.
Więcej o ich działalności możecie Państwo przeczytać na stronie internetowej: WWW.TAMTAMITUTU.HOME.PL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ołaa ;D Smoczyście ;D 5 !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.