Facebook Google+ Twitter

Wielka Pardubicka 2015

Miłośników wyścigów konnych zapraszamy 11.10.2015 na kolejną już 125 edycję Wielkiej Pardubickiej, najstarszego i najtrudniejszego wyścigu na naszym kontynencie. Materiał prasowy z Czechtourismu z Warszawy

 / Fot. Milan Kricek

Miłośników wyścigów konnych zapraszamy 11.10.2015 na kolejną już 125 edycję Wielkiej Pardubickiej, najstarszego i najtrudniejszego wyścigu na naszym kontynencie. Konie muszą pokonać 31 przeszkód, z których najbardziej znaną jest Fosa Taxisa – jeden z najtrudniejszych skoków na świecie.

Miasto Pardubice leżace około 70 km od Kudowy Zdroju, słynie nie tylko z odbywających się od roku 1874 znanych na całym świecie wyścigów konnych o nazwie Wielka Pardubicka Steeplechase, lecz także z pięknego zamku i wspaniałych pierników. Zamek do roku 1560 był siedzibą rodu Pernsztejnów, którzy znacznie przyczynili się do rozkwitu Pardubic. Przebudowali i umocnili obiekt wznosząc potężne obwarowania, wały i fosę. Za ich panowania stał się on ważnym ośrodkiem kulturalnym miasta. System fortyfikacji zachował się do dziś. Obecnie mieści się tu Muzeum Czech Wschodnich. W salach rycerskich na pierwszym piętrze zachowało się cenne malarstwo ścienne.

Warto zwiedzić także leżący około 8 km od Pardubic malowniczo położony zamek Kunětická hora z połowy XIV wieku. Od roku 1491 był własnością Pernsztejnów. Został przez nich przebudowany w potężny dwuwieżowy zamek z systemem fortyfikacji, należącym wówczas do najrozleglejszych.

Propozycja wycieczki do rejonu Pardubic:
http://www.czechtourism.com/pl/p/pl-na-wycieczke-w-okolice-pardubic/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A nie byłam, czas najwyższy się wybrać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.