Facebook Google+ Twitter

Wielka przeprowadzka Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

Dnia 29 czerwca miało miejsce otwarcie nowego skrzydła Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Nowy gmach przyciąga nowoczesną i funkcjonalną architekturą oraz infrastrukturą.

Nowy gmach biblioteki / Fot. Andrzej HajdaszCo czeka na czytelników w nowym budynku? Bogaty księgozbiór, mnogość stanowisk komputerowych, sala wystawowa, kawiarnia. Poznań pozyskał tym samym nie tylko nowoczesną bibliotekę, lecz także miejsce, gdzie mogą się toczyć dyskusje i odbywać wydarzenia kulturalno-literackie.

"Dołącz do nas o godz. 15.00 w jednym z punktów Przez skrzyżowania książki przewożone były wózkami. / Fot. Andrzej Hajdasz informacyjnych na trasie przeprowadzki i pomóż przenieść bibliotekę do nowego gmachu" - zaapelowali pracownicy Biblioteki do czytelników, wpisując się w klimat żyjącego atmosferą festiwalu maltańskiego miasta. Na trasie łączącej jedną z dawnych siedzib Biblioteki przy. ul. Św. Marcin z nowym gmachem stawili się licznie miłośnicy książki, by podawać sobie z rąk do rąk książki zapakowane w szary papier. Księgozbiór rękami czytelników przemierzał ulice Poznania, by ostatecznie trafić do nowej siedziby. Grecki filozof mawiał: "Książki są lekarstwem dla umysłu". Dziś widać było, jak wielu ludzi doceniło tę ich rolę.

Na prostych odcinkach ulic przemieszczanie się książek zyskiwało na prędkości. / Fot. Andrzej Hajdasz Zgłoszeni wolontariusze dostali okolocznościowe koszulki / Fot. Andrzej Hajdasz Wędrujące książki gdzieś na trasie przeprowadzki. / Fot. Andrzej Hajdasz ...nie brakowało ludzi "dobrej woli", którzy spontanicznie przyłączali się do akcji. / Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.