Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13441 miejsce

Wielka Rafa Koralowa zaczyna umierać. Epidemia rozciąga się na długości ponad tysiąca kilometrów (wideo)

Rafy koralowe na całym świecie dotyka proces obumierania tkanek. Zmiana koloru powoduje, że schorzenie to nazywamy wybielaniem korali.

https://flic.kr/p/qS3zDd / Fot. Lock the Gate Alliance/CC BY 2.0Zdaniem naukowców, spowodowane jest to zmianami klimatycznymi oraz wzrostem temperatury w oceanach.

Na nagraniu widać zaatakowaną przez chorobę Wielką Rafę Koralową u wybrzeży Australii. Epidemia rozciąga się tam na długości ponad tysiąca kilometrów. Jak informują naukowcy, część rafy już umarła.

Na czym polega problem? Rafy koralowe zaczynają obumierać i zmieniać kolor. "Zdrowa tkanka u większości twardych koralowców waha się kolorystycznie w przedziale od żółtego do brązowego. Odpowiada za to symbiotyczna funkcja barwników fotosyntetycznych - glonów zooxanthellae. W momencie, kiedy następuje spadek stężenia fotosyntetycznych pigmentów zooxanthellae, tkanki żywe korali stają się prawie przezroczyste. Zachodząca reakcja znana jest jako wybielanie koralowców" - czytamy w serwisie oceany.org

STORYFUL/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten artykuł pokazuję naszą bezmyślność i bezradność w sprawach przyrody...Przypomniał mnie się tekst pewnej punkowej kapeli "Człowiek wszystko zabije nawet szczury i żmije nawet lasy pachnące i kwiaty na łące..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.