Facebook Google+ Twitter

Wielka rewolucja, czyli wszystko po staremu

Liga Europejska miała być sztandarowym pomysłem Michaela Platiniego przed wyborami na prezydenta UEFA. Miała, bo z szumnych zapowiedzi wyszło wielkie nic.

Liga Europejska zastąpiła Puchar UEFA. Mówiono o nim "puchar dla ubogich", rozgrywki pocieszenia itp. Po zmianach, jakie proponował nowy szef europejskiej piłki, rozgrywki miały zmienić ten wizerunek. Miało być więcej pieniędzy, miały stać się bardziej atrakcyjne dla kibiców i sponsorów. UEFA stworzyła nawet hymn oraz zmieniono system rozgrywek. Wszystko po to, aby drużyny z najlepszych lig traktowały ten puchar z szacunkiem i marzyły o jego zdobyciu.

Plan piękny, jednak jak pokazują tegoroczne rozgrywki, mamy dokładnie to samo, co w Pucharze UEFA. W ćwierćfinale były trzy drużyny z Portugalii, dwie z Holandii oraz po jednej z Rosji, Ukrainy i Hiszpanii. To pokazuje, że pomimo wielkiej rewolucji, o trofeum biją się drużyny ze wschodu lub ze słabszych lig europejskich. Wyjątkiem jest tu hiszpański Villareal, ale po pierwsze wyjątki potwierdzają regułę, a po drugie, Żółta Łódź Podwodna, jak nazywany jest zespół z Półwyspu Liberyjskiego, do potentatów finansowych we własnym kraju nie należy. Przed zmianami Platiniego też zwyciężały drużyny z Rosji, Portugalii, Holandii lub Turcji.

To pokazuje, że bez względu na to, czy jest to Puchar Miast Targowych, Puchar UEFA, czy Liga Europejska, zawsze będzie to puchar drugiej kategorii, dla biednych lub dopiero na dorobku, bo przecież Liga Mistrzów może być tylko jedna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skoro w LM gra prawie 1/4 najsilniejszych klubów z najbogatszych lig, to jasne, że LE będzie szansą dla biedniejszych. Wczoraj oglądałem mecz PSV z Benfiką i dostarczył mi on takich samych emocji jak mecze Ligi Mistrzów.
Myślę. że dla kibiców w Rosji i w Turcji zwycięstwa ich drużyn w rozgrywkach LE będą należały do najpiękniejszych wspomnień w ich życiu. I to jest najważniejsze. Cała raszta to mastercard i haineken.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.