Facebook Google+ Twitter

Wielka rodzina Wiadomości24.pl i... co ja w niej robię?

Trzecia rocznica obecności serwisu Wiadomości24.pl w polskiej sieci to okazja do podsumowań, weryfikacji planów i marzeń. Dziś wielu Autorów opisuje swoje przeżycia, stosunek do redakcji i innych użytkowników. Pozwólcie, że też zabiorę głos. W sposób osobisty...

Jeden z pierwszych projektów, faktycznie serwis miał się nazywać początkowo Okno24.pl / Fot. Piotr ChrobotTrzy miesiące (dokładnie od 10 czerwca 2006 r.), pracowałem nad koncepcją rzuconą przez ówczesnego wiceprezesa spółki Polskapresse Mirosława Kowalskiego. Nikt z nas wówczas nie wiedział, ani kiedy ostatecznie ruszy serwis, ani jak będzie wyglądał i działał. Nie wiedzieliśmy czy się uda. Nie zostałem zatrudniony, ryzykowałem zakładając własną firmę, podejmując się prowadzenia czegoś zupełnie nowego na polskim rynku. Porzuciłem pewną, jak się wtedy wydawało, propozycję z Agory. Przez ponad 3 miesiące szukaliśmy złotego środka między potrzebami spółki wydającej gazety, posiadającej niewiele podmiotów w internecie (Gratka i Nasze Miasto) i dość skromne doświadczenie w budowaniu takich serwisów, a wyzwaniami jakie stały za progiem. Sporą część tego czasu spędziłem bądź samotnie, bądź radząc się ówczesnego grafika Polskapresse - Marka Zalejskiego (jego autorstwa jest logo serwisu). Później znalazłem pierwsze osoby do redakcji. Tomka Kowalskiego namówiłem do porzucenia "Expressu Ilustrowanego" na rzecz dość mgliście jeszcze wyglądającego projektu, pojawił się Przemek Trubalski, który wyrósł kiedyś w redakcji "jak spod ziemi".

Po kilku tygodniach pracy informatyków z Gratki (wielkie ukłony dla nich) 14 czerwca 2006 r., w przerwie seminarium na temat idei Web 2.0, w jednej z sal Giełdy Papierów Wartościowych, wstałem i powiedziałem, że wszyscy teoretyzują, a przed chwilą wystartował taki serwis. Można było zobaczyć go w sieci. Autorów jeszcze w nim nie było...

Pierwsze kroki


Nie jestem w stanie wymienić wszystkich imion i nazwisk dziennikarzy obywatelskich, historia Wiadomości24.pl jest – jak na 3 lata – bogata. Pozwólcie, że w tym tekście nie wymienię żadnego, by nikogo nie faworyzować, ani nie urazić. Dla mnie wszyscy jesteście tak samo ważni. Przypomnę nazwiska redaktorów. Były z nami od początku Magda Tobik (dziś wydawnictwo Znak), Dorota Pardecka (Superstacja) i Agata Ślusarczyk (Newsweek), po jakimś czasie zatrudniliśmy Staszka Stanucha (Interia). Jesienią doszedł Mateusz Aleksandrowicz. W zespole redakcyjnym zawsze dominowały osoby rekrutowane z grona dziennikarzy obywatelskich: Agnieszka Gierczak, Kasia Karaś (wcześniej praktykantki serwisu) i Lidka Raś zaczynały pisać w serwisie wiele miesięcy temu, Adam Plona (Agora), Kamil Jakubczak (Wp.pl). No i jeszcze spore grono osób pomagających redagować w Warszawie Polskatimes.pl, to w większości autorzy Wiadomości24.pl. Pierwsze miesiące to także barwni felietoniści (Jan Tomaszewski, Andrzej Rostocki, Kuba Wandachowicz, Klaus Bachmann, Robert Bernatowicz, pośrednio też Jan Miodek, biskup Tadeusz Pieronek, Jan Nowicki i inni).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.07.2009 20:47

Jako nowicjusz powiem tylko tyle: Fajnie jest !!! Sam pomysł stworzenia Wiadomości 24 jest SUPER!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla wszystkich tworzących historię Wiadomości 24- jestem pod OGROMNYM wrażeniem! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2009 08:41

Dziękuję za okazję do radsnego śmiechu. Nie zdążyłem dokonać rozszerzenia poprzedniego wpisu o komentarz do zamieszczonych w artykule słów:

"Nigdy nie zamiatamy niczego pod dywan, może tylko niektórym się tak wydaje, że życie serwisu toczy się wokół ich "problemu", ale staramy się być jak najbardziej obiektywni i nadać każdej sprawie odpowiedni wymiar. I trzymać się regulaminu. Dlatego uparcie przypominam – początek lipca weryfikacja przywilejów "piórkowych", bez zdjęcia w profilu się nie należą!..."

Moim skromnym zdaniem dywan w pańskim gabinecie, p. Redaktorze Naczelny jest nieco spuchnięty. Coś pod nim jednak jest...może jedmak jakieś śmieci tam zostały?
Mam nadzieję że przed lipcową weryfikacją zajrzy Pan jednak pod ten śliczny, wyrysowany w artykule deseń - i już po wizycie u okulisty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2009 06:46

Pani Anno!
Życzę Pani tego optymizmu wciąż i wciąż oraz bycia równie sprawnym w pisaniu artykułów równie świetnych jak ten.
Czytałem wiele świetnych, wręcz entuzjastycznych artykułów np. o Trasie Łazienkowskiej, Nowej Hucie, świetlanym rozwoju PRL, bratniej pomocy z ZSRR itp, itp...
Co prawda dziury w jezdni były wciąż zalewane świeżym asfaltem, śmieci zawsze gdzieś zasłonięte były hurra-optymizmem, smród poperfumowany rocznicowym deodoro zniewalał wprawiając w nirwanę i zapał do świętowania ale jakoś nigdy nie starczyło entuzjazmu by posprzątać raz a dobrze...
"Bo my jesteśmy wieeeeelka rodzina, starszy i młoooodszy, chłopak i dzeeewczynaaa.....i bujamy się trzymając pod rączki... :] .."
Panu Redaktorowi Naczelnemu gratuluję artykułu, gratulacji i świetnego samopoczucia.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że mogę należeć do tej wielkiej rodziny link :) Z wielką przyjemnością przeczytałam ten tekst, bo to ważne, by znać jak najlepiej miejsce, w którym się działa, które stało sie częścią życiorysu każdego z nas tu zarejestrowanych:) Dziękuję za tak otwarte podzielenie się z nami "wnętrzem i górą" ;) serwisu, w którym działamy. Dzięki, że jesteście, że czuwacie nad naszymi tekstami, by w jak najlepszej formie wychodziły na światło dzienne, pomagając nam również tym sposobem w rozwoju dziennikarskim ;) Pomysł stworzenia tego serwisu był trafiony w dziesiątkę i jego twórcy mogą czuć się dumni z tego, co osiągnęli :) Gratuluję, życząc dalszego rozwoju, popularności i powodzenia :) No i oczywiście dodaję ten materiał do ulubionych, bo na pewno z przyjemnością będę wracała do jego treści:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.06.2009 08:01

Bo my jesteśmy wieeeeelka rodzina, starszy i młoooodszy, chłopak i dzeeewczynaaa.....i bujamy się trzymając pod rączki... :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobiliście wiele. Zrobicie jeszcze więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sto lat!!!

Świetny tekst. Streszczenie całej historii link Fajnie, że jest on osobisty. Takie są najlepsze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto i historia naszego serwisu.
Przyznam, nie znałam jej - dodaję do ulubionych :)
Słuszne założenia - należy dążyć do ....doskonałości.
Pracowitemu Naczelnemu, życzę powodzenia na tej
nie tylko różami usłanej drodze.
Trzymam kciuki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę dalszych sukcesów :) I dorzucam niewątpliwe zasługi dla rzeszy młodych praktykantów :) Pamiętamy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.