Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32481 miejsce

Wielka Strategia: Odcinek 1

Z oczywistych przyczyn nie mogę pamiętać Piłsudskiego, któremu zresztą zdarzało się mylić. A Prezes nie myli się nigdy. Jest wybitnym strategiem. Jego Wielka Strategia, to dzieło tak wybitne, że pospolitemu umysłowi niepodobna go pojąć.

 / Fot. ilustracja własnej produkcjiNie mogę w żadnej mierze równać się swoim intelektem z Wyznawcami Prezesa, którzy w małym palcu mają całą Wielką Strategię. Pierwsi z nich stoją teraz pod Pałacem Prezydenckim i próbują przybliżać Dzieło Prezesa motłochowi. Z różnym skutkiem, ale niestrudzenie walczą o upowszechnienie Prezesowej Myśli. Zdołałem jednak rozszyfrować kilka elementów Wielkiej Strategii, którą zamierzam w odcinkach przybliżać czytelnikom wiadomości24.

1. Prezes obiecuje, że nie będzie premierem, jeśli Jego Brat będzie prezydentem. Partia Prezesa wygrywa wybory. Dopuszcza do współrządzenia dwa ugrupowania powszechnie uważane za niepoważne. Ludzie szydzą z Prezesa - nie rozumieją Wielkiej Strategii. Prezes głosi walkę z układem, my - pospolity motłoch - nawet go nie dostrzegamy. Prezes - wbrew obietnicy - zostaje premierem. Ludzie zarzucają mu kłamstwo. Nie rozumieją Wielkiej Strategii. Wkrótce potem Prezes decyduje się na przedterminowe wybory, przegrywa, oddaje władzę. Tak myślicie? Nie rozumiecie Wielkiej Strategii.

Oto ona:

Prezes postanowił raz na zawsze rozprawić się z partiami niegodnymi władzy. Premier urzędujący przed Nim miał zbyt wysokie notowania w społeczeństwie nierozumiejącym Wielkiej Strategii. Prezes więc zastąpił Go, obniżył notowania, rozpisał wybory. Partie niegodne władzy zostały od niej odsunięte. Wszystkie trzy. Dwóch już właściwie nie ma, a trzecią - Swoją - Prezes trzyma z daleka od władzy, przegrywając od tamtej pory wszystkie możliwe wybory.

2. Prezes deklaruje w kampanii prezydenckiej, że teraz się zmieni. Będzie łagodny i potulny, a w polityce zapanuje zgoda. Chwali Gierka, Napieralskiego, o Oleksym mówi już nie jako o "postkomuniście", a "polityku lewicy". Prezes po raz kolejny przegrywa wybory. Jego metamorfoza okazuje się mistyfikacją. Ludzie zarzucają mu kłamstwo. Nie rozumieją Wielkiej Strategii.

Oto ona:

Prezes sprawił, że zniknęli postkomuniści. Czy nie tego zawsze chciał? Druga część - przegranie wyborów - jest stałym elementem Wielkiej Strategii. Chodzi o trzymanie ludzi niepotrafiących rządzić jak najdalej od władzy. Dwoje polityków Partii Prezesa prowadzących kampanię poniosło karę za nieudolne prowadzenie kampanii. Do końca istniało zagrożenie, że Prezes zostanie wybrany. Na szczęście udało się. Prezes utrzymał się daleko od władzy.

Kolejne spotkanie z "Wielką Strategią" już wkrótce. Zapraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Michał, swego czasu też analizowałam tego pana: Słowa, które lubi Jarosław Kaczyński link .
Uważam, że Tobie lepiej się to udaje:) Czekam na dalsze odcinki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Z R Mac nie zrozumiał tekstu i tkwił w niewiedzy ja nie zapoznałbym się z dobrym materiałem. Bo jego komentarz wyciągnął choć na chwilę ten tytuł - Wielka strategia.
Moczyłem nogi w Bałtyku i okładałem piaskiem a mało zaglądałem do w24. Czekam na ciąg dalszy. Strategia zgorzkniałego starca jest ciekawa. Czy prowadzi do nieśmiertelności?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2010 17:12
Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2010 17:04

No i widzisz Michale, zdążyłem pozytywnie ocenić Twój artykuł - niewiele komentarzy. Kiedy wyraziłem swoje zdziwienie na ten temat - worek się rozwiązał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak są problemy z logowaniem, ja też tu wchodze drogą okrężną. Pozdrawiam Andrzeja W.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2010 16:58

Myli się pan Zdzisławie - zna pan tylko jeden z moich wielu zawodów, które w życiu zdobyłem,. ale o nich tylko znajomi wiedzą; nie dam panu kolejnej okazji do złośliwości na mój temat. Ktoś kiedyś powiedział, że złośliwi żyją gorzej i krócej.
Znów wykazuje się pan swoją zwyczajną złośliwością w stosunku do ludzi, w dyskusji z którymi nie starcza panu argumentów.
Popisał się też ogromną indolencją. Licealiści już wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Każda praca fizyczna poprawia ....
,ale po co ja to panu piszę, jak pan i tak wie swoje. Proponuję więcej czytać a mniej pisać zgryźliwe komentarze a wyjdzie to panu na zdrowie. Głowa do góry panie Zdzisiu w Polsce nie jest tak źle, jak to pan opisuje patrząc na świat przez pryzmat własnego podwórka. Proponuję też bardziej otworzyć się na ludzi i świat. Poprawia to samopoczucie i odbiór rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mac, chciałam Pana poinformować, jeżeli Pan tego jeszcze nie wie, ćwiczenia fizyczne zapewniają dobre ukrwienie kory mózgowej a tym samym jasne i przejrzyste pojmowanie wszechświata. Z emigracji raczej nie powrócę aby Panu polskiego powietrza nie truć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam,czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje?Nie mogę zalogować się do serwisu link normalnie przez zakładki lub wpisując
hasło link w google.Zalogowałem się okrężną drogą przez link 16,51 wciąż nie mogę zalogować się normalnnie.
Może ktoś orientuje się w czym rzecz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.08.2010 16:41

Nie jestem Kazimierzem Wielkim i do mnie można z małej litery, nie jestem małostkowy, Isabello :))
Panie Zdzisławie - nawet już nie liczę na to, tyle razy zawiodłem się na Panu...............

Komentarz został ukrytyrozwiń

...O! Przepraszam KAZIMIERZA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.