Facebook Google+ Twitter

Wielka woda w Krakowie. Krakowskie uczelnie odwołują zajęcia

Krakowskie uczelnie, mające swoje budynki bezpośrednio zagrożone powodzią, odwołują swoje zajęcia. Zrobiły to już Uniwersytet Jagielloński i Krakowska Akademia im Frycza Modrzewskiego.

Z powodu zagrożenia powodziowego, zgodnie z komunikatem Rektora UJ, wszystkie zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim 18 maja 2010 r. zostały odwołane.

Decyzja może być m.in. umotywowana położeniem Kampusu UJ. Ogromna ilość zajęć odbywa się w Kampusie, który mieści się w drugiej części miasta, na Ruczaju. Trzeba więc przejechać przez któryś z mostów, by dotrzeć na miejsce. Dzisiaj jednak ciężko się dostać na drugą stronę miasta, szczególnie, że mosty Dębnicki i Grunwaldzki zostały zamknięte. Dodatkowo wczoraj pojawiły się informacje o podtopieniach niektórych budynków Kampusu.

Kolejną uczelnią, która odwołała zajęcia jest Krakowska Akademia. Komunikat na stronie internetowej uczelni głosi: "W związku z podtopieniami i przedostawaniem się wody na teren Kampusu Krakowskiej Akademii zajęcia w dniach 18 i 19 maja zostają odwołane."

Można się spodziewać, że w związku z pogarszającą się sytuacją powodziową w Krakowie, zajęcia mogą być również odwołane w kolejnych dniach. Na razie jednak wszyscy czekają na rozwój sytuacji i obserwują poziom wody na Wiśle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dochodzi do tego też dezorientacja. Ja mam mieć jutro zaliczenie i egzamin ustny, ale nie mam pojęcia czy się odbędzie i czy w ogóle dostanę się jakoś do Centrum. Poza tym ulica przy której mieszkam teoretycznie jest w rejonie gdzie może być ewakuacja. Sprawdź sobie Piotrek na krakow.gazeta.pl, bo pewnie i Twoja jest w tym obszarze (to nawet dużo bardziej prawdopodobne). Także bądź przygotowany na wszystko :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ode mnie osobiście *5
Dla studentów to jednak strata. Wolne to wolne ale zajęcia trzeba będzie jakoś odpracować a jeśli nie samemu przerobić materiał. A sesja zbliża się nieuchronnie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinno się takie obiekty budować na wzniesieniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.