Facebook Google+ Twitter

Wielka woda wdziera się w Lubuskie

Lubuskie: alarm. Wezbrane wody Nysy Łużyckiej w szybkim tempie napierają na okoliczne tereny. Zbierają się zespoły reagowania kryzysowego.

Potężne ulewy, jakie przeszły przez Dolny Śląsk, powodując lokalne powodzie w miejscowościach nad Nysą Łużycką – zaczynają niebezpiecznie zagrażać miejscowościom w Lubuskiem.

W Żarach natychmiast zebrał się powiatowy zespół reagowania kryzysowego, który swoje posiedzenie zakończył dziś nad ranem. - Sytuacja jest rzeczywiście groźna, więc musimy czynić takie starania, aby móc opanować skutki żywiołu – mówi starosta Marek Cieślak. - Złożyliśmy w tej chwili zapotrzebowanie do wojewódzkiego stanowiska ratownictwa na sprzęt i ludzi – dodaje Paweł Hryniewicz, rzecznik prasowy Powiatowej Straży Pożarnej w Żarach.

Zagrożone są okolice wokół Przewozu, Łęknicy, Trzebiela oraz Brodów. Zbliża się do nich 7-metrowa fala, która powstała w wyniku pęknięcia zbiornika Niedów Elektrowni Turów.

W tej chwili, jak wiadomo, Bogatynia w większości jest zalana. Miasto pozbawione jest energii i dojazdowych mostów, w praktyce więc jest odcięte od innych miejscowości. Na pomoc ruszyli tutaj m.in. żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

W Przewozie, obecnie część mieszkańców zdecydowała się na ewakuację na własną rękę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.