Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17288 miejsce

Wielka wojna Zachodu z ludami islamu coraz bliżej. Część 1

Przez trzydzieści parę lat świat nie widział naprawdę wielkiej, przewlekłej wojny z ogromnymi, trwającymi lata bombardowaniami. Od 1945 nie użyto już więcej broni jądrowej. To się zmieni. Na początek: jak doszło do obecnej sytuacji?

Sonda

Za główną przyczynę słabości i największe zagrożenie dla Zachodu należy uznać:

10-letnia Kazimiera Mika nad ciałem swej starszej siostry, zabitej na polu, podczas zbierania ziemniaków, przez pilotów Luftwaffe przy ul. Jana Ostroroga w Warszawie. Wrzesień 1939. Public domain / Fot. Julien Bryan

Wojna jest zła. Nie należy przedłużać wojen obronnych ani ośmielać agresorów.Wojna jest wielkim złem. Największym, jakie czyni człowiek. Regularne zabijanie winnych i niewinnych, mężczyzn, kobiet, starców i dzieci, ludzi uzbrojonych i bezbronnych, nieuniknione na wojnie, nawet przy dzisiejszej, pozwalającej na bardzo precyzyjne użycie środków rażenia, technice wojskowej (bo ludzie wydają rozkazy, a ludzie są omylni) jest czymś okropnym, ohydnym, wstrząsającym, wywołującym najgłębszy sprzeciw. Sprzeciw każdego, kto nie wyzbył się człowieczeństwa i nie stał się potworem, maszyną do zabijania.

Dla każdego przywódcy państwa, który nie zatracił sumienia, wydanie rozkazu rozpoczęcia wojny, a w czasie wojny podjęcia najbardziej okrutnych, ale niekiedy niezbędnych do zwycięstwa operacji, takich jak bombardowanie miast wroga, jest rzeczą straszną. Jeśli jest człowiekiem wierzącym w wyższą sprawiedliwość, to po wydaniu takiego rozkazu musi uklęknąć i błagać Boga w modlitwie o przebaczenie.

Tak uczynił Nixon po wydaniu rozkazu rozpoczęcia bombardowań strategicznych Hanoi w grudniu 1972, o czym napisał w książce Nigdy więcej Wietnamu. Na swoje usprawiedliwienie mógł powiedzieć tylko jedno: wydałem rozkaz zabicia tysięcy niewinnych ludzi, aby ratować miliony. Wielką tragedią było to, że tysiące mieszkańców Hanoi musiały wtedy zginąć, a milionów mieszkańców Indochin nie uratowało to przed komunistycznym ludobójstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Google: lwgula
 • Google: lwgula
 • 22.09.2012 18:18

"Dla każdego przywódcy państwa, który nie zatracił sumienia, wydanie rozkazu rozpoczęcia wojny, a w czasie wojny podjęcia najbardziej okrutnych, ale niekiedy niezbędnych do zwycięstwa operacji, takich jak bombardowanie miast wroga, jest rzeczą straszną." Wielkie to szczęście dla ludzkości, że dzisiaj tacy groźni dla całego świata przywódcy nie istnieją. A jeżeli istnieją, to proszę o podanie ich nazwisk, imion i krajów pochodzenia. Nixon musiał ... . W przeciwnym razie przywitałby Św. Piotra. Obecnie, wszelkie służby mocarstw dysponują niemal kompletem danych. Pańska wiedza Panie Wasiluk jest wielka, ale powinien Pan wiedzieć, że z faktów musi wynikać prawda, a nie fałsz, który całą implikację czyni bezsensowną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Google: lwgula
 • Google: lwgula
 • 22.09.2012 16:19

Umysł ludzki jest elastyczny, a radykalne zmiany granic państw nie wchodzą w rachubę. Dlatego wojny nie będzie. Niestety nasili się terroryzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem Polakiem i nic, co polskie nie jest mi obce. Muszę przyjąć tak to, co jest w moim narodzie wielkie i szlachetne, jak i to, co jest nikczemne i podłe - że tak po trosze powtórzę za Romanem Dmowskim. Zaś nazwisko co tu ma do rzeczy? Może miało coś do działalności np. generała Andersa nazwisko pochodzenia niemieckiego? A może u dwóch generałów noszących nazwisko Haller? Może w przypadku Augusta Emila Fieldorfa? Mam sąsiada, który się nazywa Własenko. No i co z tego? Niestety, ale właśnie przedmówczyni popisała się ową wadą, na którą wskazałem. Trzeba było się zastanowić, przypomnieć sobie trochę historię, rozejrzeć się dookoła. Więc trochę więcej zastanowienia się nad tym, co się twierdzi. Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych, trafnych komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka
 • Polka
 • 22.09.2012 08:40

Panie Grzegorz Wasiluk .
Może jednak zmieniłeś nazwisko albo Pańska rodzina ale na ukraińskie.

JEDNAK PODZIELAM PANA ,TO STWIERDZENIE,I TO JEST TAKIE SAMO JAK MOJE WOBEC PAŃSTWA IZRAEL I WSZYSTKICH Żydów.Tu się w pełni z Panem zgadzam i tak samo twierdzę .

cytuje Pana z :Wielka wojna Zachodu z ludami islamu coraz bliżej. Część 3 "
link

"Co do mnie, od najmłodszych lat bardzo mnie dziwiło, że rozciągający się na olbrzymich terenach świat arabski nie chce oddać tak ciężko doświadczonemu narodowi żydowskiemu tego skrawka ziemi przodków. Jeśli jednak dobrze pomyśleć, to przecież przyczyną tego również jest muzułmański fanatyzm religijny." kon.cyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polka
 • Polka
 • 22.09.2012 08:07

Niech Pan(Grzegorz Wasiluk Dzisiaj 03:09 ) będzie tak uprzejmy i nas wszystkich Polaków nie wrzuca do jednego worka !!!
Taki komentarz , który Pan napisałeś do jakiegoś oszołoma(NN Dzisiaj 02:34 ) niech Pan nie łączy przy okazji z nami Polakami!Ok???!!!! cytuje Pana : "Brak dyscypliny dyskusji, a szerzej nawyków uporządkowanego myślenia i działania jest bardzo poważną polską wadą narodową, której nie zamierzam sprzyjać." koniec cytatu z Pana słów.
Polacy to szlachetny i mądry naród, niech to sobie Pian wreszcie uświadomi!!!!Jednak obywatelstwo polskie nie jest tożsame z byciem Polakiem i polskim przedstawicielem, aby nas wszystkich obrażać i nam przypisywać cechy jakiegoś motłochu czy po prostu odszczepieńców- w każdym kraju tacy są !
Pańskie nazwisko(Wasiluk , to dobrze o Panu świadczy , że nie zmieniłeś nazwiska na polskie jak to zrobiło wielu by podszywać się pod rodowitych Polaków i im szkodzić)) jest wyraźnie ukraińskie ale Pan pisze jako Polak, niestety.Obywatelstwo polskie(domniemuję ,ze jesteś z obywatelstwem polskim nie upoważnia Pana by nas swoimi ocenami krzywdzić i pisać tak jak Pan napisałeś .
Sadze ,że Pana wkurzył wpis tego osobnika (NN 20.09.2012 19:17 ) i nie roztropnie napisałeś uogólniając to wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę z przedmówcą dyskutował. Moje artykuły są przeznaczone do rozważania zagadnień w nich poruszanych. Proszę się do tego zastosować albo powstrzymać od dalszych komentarzy. Brak dyscypliny dyskusji, a szerzej nawyków uporządkowanego myślenia i działania jest bardzo poważną polską wadą narodową, której nie zamierzam sprzyjać. Proszę sobie wybrać jakieś artykuły ekonomiczne, skoro przedmówca chce dyskutować o teoriach ekonomicznych. Dalszych prób wrzucania tu spamu, wywoływania mnie do tablicy albo chwalenia na poziomie podstawówki itp. również nie będę tolerował,

Komentarz został ukrytyrozwiń
NN
 • NN
 • 22.09.2012 02:34

@Grzegorz Wasiluk. Proszę o podanie tytułu swojej pracy, w której rozwiązał Pan problem dotychczas nierozwiązany przez wielkich, takich, jak np. prof. zw. dr hab. Ryszard Kaczmarek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyprian Zawadzki
 • Cyprian Zawadzki
 • 21.09.2012 12:55

sonda jest trochę bez sensu, prawdziwą przyczyną jest zwyczajna chciwość zachodu, a nie pacyfizm, brak wiary, czy inne tego typu drobiazgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Arkadiusz Gębka Pragnę zaznaczyć, że nie roszczę sobie jakichkolwiek praw autorskich do opisanych przeze mnie wydarzeń historycznych ani ich interpretacji. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
bebe
 • bebe
 • 21.09.2012 06:00

Ale bełkot (sic!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.