Facebook Google+ Twitter

Wielka wojna Zachodu z ludami islamu coraz bliżej. Część 3

Islam jest religią. Czasem religią pokoju, czasem wojny. Tak samo jak chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm... Islamizm jest ideologią totalitarną, która oznacza wojnę totalną. Nadchodzi wojna totalna z ludami opanowanymi przez islamizm.

 / Fot. Domena publiczna

Pod jarzmem islamistów czyli przedsionek piekieł


Oto dzisiejszy stan coraz liczniejszych krajów islamu, gdzie „zastrzelenia, zakłucia nożem albo pobicia na śmierć chrześcijanina nie uważa się nawet za drobne wykroczenie. W przypadku nawróconego na chrześcijaństwo byłego muzułmanina uchodzi to wręcz za obowiązek". Komentatorka dziennika "Die Welt" Ulli Kulke przytacza również inne fakty: „Rzadko kiedy rzeczywiście dochodzi do wykonania wyroku śmierci wydanego na nawróconego. Natomiast wielu jest takich, którzy po wydaniu go siedzą wiele miesięcy w celi śmierci aż do ułaskawienia. Ułaskawienia, oznaczającego karę więzienia, połączonego z regularnym biczowaniem. Amnestia Międzynarodowa rejestruje fakty skazania na kary wieloletniego więzienia oraz kilkudziesięciu batów tylko za posiadanie Biblii, wymierzane robotnikom cudzoziemskim, np. pochodzącym z katolickich Filipin, w Arabii Saudyjskiej".

Powiada się, że islamiści, rządzący obecnie w Turcji, reprezentują kierunek umiarkowany. Podobno nawet jest wśród nich wielu takich, którzy nawet nakazów Koranu nie traktują zbyt dosłownie i można wypić z nimi butelkę wina, co prawda tylko w ich własnych czterech ścianach. Głównym przedmiotem ich uwagi jest podobno wzbogacenie i unowocześnienie ich własnego kraju, połączone z troską o najbiedniejszych. Od kiedy tureckie państwo zaczęło pomagać islamistom, którzy mordują naród syryjski, można mieć co do tego bardzo poważne wątpliwości.

Jednak nie tylko to świadczy o tym, że jeśli nawet istnieją umiarkowani islamiści, to znaleźli się w przytłaczającej mniejszości. Z tego samego źródła: „Całe dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że również w Turcji mordercy chrześcijan mogą z łatwością się ukryć i pozostać zupełnie bezkarni. Również tam gminy chrześcijańskie nie mogą się doprosić uznania przez państwo jako osoby prawne”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 23.09.2012 20:57

w chwili obecnej ... zeby pretendować w przyszłości do imperium światowgo trzeba spełniać warunki jak demografia minimum 300 mln.... duży obszar terytorium i stosunkowo nowa technologia z pracowitym i zdolnym społeczeństwem {co daje dużą wydolnośc gospodaczą } te warunki obecnie spełniają 2 kraje USA i chiny... i tak będzie.. oj bardzo długo..

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 23.09.2012 13:04

a ja bym radził wszystkim wyznawca islamu i chrześcijańtwa przejść na buddyzm i wtedy byłby pokój na swiecie od zarania historii bez tych wzajemnych rzezi...... a rosja no to taki średniak gospodarczy z fatalną demografią{140 mln nie pretenduje w żadnym razie do potęgi gospodarczo militarnej na długie dziesięciolecia} tak ze rosje mamy faktycznie z głowy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Google: lwgula
 • Google: lwgula
 • 23.09.2012 00:16

Młodzi mają własne definicje patriotyzmu i skrywają ogromny żal do ludzi starszych o to, że jest im ciężko.
Nas = tych nieislamistów, którzy są zawiedzeni brakiem perspektyw w ogóle i brakiem rzetelnego prawa. Nas, to także tych nieislamistów spoza RP, którym nie jest dane czerpać radości z życia doczesnego.
1. NIECH TWOIM ŻYCIOWYM MOTTEM BĘDZIE ZAZDROŚĆ BUDUJĄCA BĘDĄCA WARUNKIEM POZYTYWNEJ KONKURENCJI I REALIZACJI WŁASNYCH ASPIRACJI NA RZECZ TWOJĄ I OJCZYZNY TWOJEJ.
2. UŚWIADOM SOBIE, ŻE NAJWAŻNIEJSZĄ FORMĄ AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ CZŁOWIEKA JEST PRACA, ZA KTÓRĄ MUSI BYĆ GODNA PŁACA NA ZABEZPIECZENIE GODNEGO ŻYCIA I ZDROWIA TWOJEGO I TWOJEJ RODZINY, ZAPLANOWANEJ LUB KTÓRĄ WSPÓŁTWORZYSZ.
3. UŚWIADOM SOBIE, ŻE POSIADANIE DZIECI I WYCHWYWANIE ICH NA DOBRYCH LUDZI NIE STANOWI WARUNKU WYSTARCZAJĄCEGO NA DYSPONOWANIE PRZEZ NIE prawymi sumieniami.
4. UŚWIADOM SOBIE, ŻE prawe sumienie JEST WARUNKIEM NACZELNYM NA SZACUNEK ZA SZACUNEK.
5. NIE POZWALAJ NA CZYNIENIE KRZYWDY TOBIE LUB INNEMU STWORZENIU BOŻEMU.
6. NIE POŚWIĘCAJ SIĘ BEZ SENSU.
7. SZANUJ SWOICH PRZODKÓW I INNE NARODOWOŚCI.
8. PIELĘGNUJ NARODOWE TRADYCJE KULTURY I JĘZYKA.
9. PILNUJ MAJĄTKU NARODOWEGO I RODZIMEJ WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ.
10. NIE BLOKUJ WNIOSKÓW TWÓRCZYCH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zz Top
 • Zz Top
 • 23.09.2012 00:00

z przyjemnością czyta się to co pisze Pan Grzegorz Wasiluk. same konkrety. oczywiście zgadzam się. ale pozwolę sobie wtrącić, że islam bazuje w tych czasach na słabości innych religii. religia sama w sobie jest dobra, ale w rękach niewłaściwych ludzi zbiera żniwo takie jak teraz. ja osobiście podchodzę do tego dosyć chłodno i spokojnie. czekam na rozwój wypadków. ale wydaje mi się, że konflikt zbrojny wisi w powietrzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bebe
 • bebe
 • 22.09.2012 23:32

co za bełkot

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nas to znaczy kogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Google: lwgula
 • Google: lwgula
 • 22.09.2012 21:36

Za zło musi być pełna rekompensata materialna i moralna na rzecz strony poszkodowanej. Niestety, parlamentarne i medialne kanalie nawet o tym nie myślą, chyba, że chodzi o nie. Wracając do sedna artykułu (Część 3) Pana Wasiluka stwierdzam, że zaczynam mięknąć na tle Jego wniosków. Nas wzmocnią zmiany w prawie na rzecz każdego potencjalnie poszkodowanego. Wtedy ogromna rzesza ludzi będzie zainteresowana losem swoim i losem świata. Wtedy docenimy wartość życia i wzbudzimy w sobie czujność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod wpływem krytyki precyzuję jedno zdanie: "Te bezwzględne środki będą stosowane do czasu wystąpienia wyraźnych oznak ideowej i religijnej kapitulacji tych społeczeństw." Logika sytuacji wskazuje, że chodziłoby nie o likwidację islamu i przymusowe (np. pod groźbą śmierci głodowej) przejście z tej religii na chrześcijaństwo, ale o ustąpienie z żądania wyłączności religijnej islamu (np. skoro im wolno mieć meczet w Rzymie to nam jakiś kościół w Mekce itd. itp.) oraz jednoznaczne odcięcie się od dążenia do ustanowienia światowego kalifatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymczasem pojawio się kilka dobrych wiadomości. Mieszkańcy Benghazi wypędzili z miasta brygadę milicji islamistów, wiązaną z zabójstwem amerykańskich dyplomatów. Olbrzymia moblizacja sił bezpieczeńsrwa w Teheranie uniemożliwila wdarcie się rozjuszonych tłumów do ambsad. Wreszcie w Islamabadzie (to już jest tragiczne) zakończyło się podobnie po użyciu ostrej amunicji i zastrzeleniu 19 osób.Są też doniesienia o zabitych w Benghazi. Moja ocena ogólna: zdrowe siły w krajach islamu chcą wyhamować przed przepaścią. Oby im się udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 22.09.2012 15:19

@ P. Grzegorz Wasiluk. Dziękuję za odpowiedź. Bardzo wysoko oceniam Pana trzy ostatnie komentarze. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.