Facebook Google+ Twitter

Wielka wyprzedaż w Europie!

Dziś wielka noc przecenionych kolekcji. Inauguruje ona początek posezonowych wyprzedaży w Paryżu. Mimo iż kalendarzowa zima w pełni, w całej Europie zaczyna się sezon przecen.

fot. Paulina PlizgaZ początkiem roku w całej Europie zaczynają się posezonowe wyprzedaże. Kraje Unii Europejskiej różnie rozpoczynają okres przecen. W Wielkiej Brytanii nie ma prawnie ustalonych dat wyprzedaży, a przeceny zaczęły się właściwie zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Podobnie jest w Szwecji, gdzie krotko po świętach ceny artykułów sezonowych spadły o średnio 30-50 procent.
W Polsce takie przeceny zaczynają się zwykle w styczniu i trwają do połowy lutego. Natomiast we Francji wysprzedaże są ściśle regulowane przepisami i w tym roku trwają od 10 stycznia do 17 lutego włącznie.
Co prawda kalendarzowa zima jest w pełni, lecz niemal wiosenna aura nie sprzyja handlowcom i w tym roku przeceny artykułów zimowych są rekordowe. Duże domy towarowe w Paryżu zapowiedziały nawet osiemdziesiąt procent obniżki na swoje towary. Handlowcy starają się za wszelką cenę przyciągnąć klientów, organizują więc specjalne pokazy i akcje medialne. Sklepy proponują nocne "seanse" i zapraszają klientów na bankiety połączone ze sprzedażą. Dziś paryskie domy towarowe handlują do północy.

Nie wszyscy jednak przyjmują wieść o przecenach z entuzjazmem. Francuskie związki zawodowe sprzedawców nawoływały do spontanicznego strajku w dniu inauguracji wyprzedaży. Protestują oni przeciwko polityce wydłużania czasu pracy oraz handlowaniu w niedziel
ę. Dotychczas,   sklepy we Francji były zamknięte tego dnia, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, gdzie większość zakupów robi się właśnie czasie weekendu.
Do strajku co prawda nie doszło, ale ruch w paryskich placówkach handlowych był raczej umiarkowany pierwszego dnia przecen. Bo właściwie po co kupować ciepły sweter, czy płaszcz zimowy (nawet jeśli cena obniżona jest o więcej niż połowę)
, gdy za oknem temperatura osiąga 12°C!?

Przykłady obniżek cen w paryskich sklepach:

Sukienkę, która u Zary kosztowała 120 euro, po przecenie można kupić za 39 euro.
W H&M jest podobnie. Spodnie, których cena wynosiła 50 euro kosztują teraz 20 euro. Płaszcz z wełenki z 250 euro został przeceniony na 70 euro.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kawał dobrej roboty ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak zwykle solidnie zrobiony temat :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidia jak się pospieszysz,to może jeszcze się załapiesz na paryskie resztki wysprzedaży :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo,oczywiście jak tylko będę wiedziała ,kiedy są letnie wyprzedaże to dam Ci znać ;-).
Zważywszy,ze prefektura podała oficjalna datę zimowych wysprzedaży 15 listopada'06,to myślę, ze letnie będą gdzieś w okolicach 2 polowy czerwca / na początku lipca... może będzie wiadomo w kwietniu-maju. Na chybił trafił rozglądaj się za terminem pod koniec czerwca,ale nic na 100%(na razie).
:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Warszawie od 2 stycznia też trwają wyprzedaże. Ja oczywiście dowiedzialam sie o tym dopiero, kiedy zobaczyłam tłum w jednej z galerii handlowych. Zapewne można przy takiej okazji kupić coś, co wreszcie ma adekwatna do wartości cenę (lub choć niesmiało się zbliża do takiego ideału), ale mnie jakoś takie "okazje" omijają. Niewykluczone, iz głównie dlatego, że nie znosząc robienia zakupów w amoku wracam do sklepów, gdy już wszystko zostało przebrane. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paulino, a dużo wcześniej znane są terminy wyprzedaży? Taka letnia np. kiedy się zacznie? Już wiadomo? Pewnie bym się wybrała, ale niestety muszę planować mocno do przodu. To kiedy mogę wpisać w kalendarzu: KAWA W PARYŻU Z PAULINĄ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.