Facebook Google+ Twitter

Wielka zagadka Frabettiego

Zagadki logiczne zadawane przez nieznajomego z internetu i gra w granie. O co tak naprawdę chodzi w "Wielkiej rozgrywce" Carlo Frabettiego?

 / Fot. Okładka książkiNajnowsza książka Carlo Frabettiego "Wielka rozgrywka" zaczyna się bardzo tajemniczo. Otóż kilkunastoletni chłopiec imieniem Leo przez zupełny przypadek nawiązuje internetowy kontaktem z niejakim Halem. W ten sposób chłopiec rozpoczyna "grę w granie", polegającą z początku na wzajemnym zadawaniu sobie różnych zagadek logicznych. Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi, Leo prosi o pomoc swoją nauczycielkę matematyki, zwaną przez wszystkich Wiedźmą oraz nawiązuje znajomość z jej przyjaciółmi ze studiów: Efem i Ludo.

W pewnym momencie jednak gra staje się coraz bardziej ingerująca w życie Leo i reszty, a od rozwiązania zadanej przez tajemniczego znajomego zagadki ważniejsze staje się znalezienie odpowiedzi na pytanie, kto jest po drugiej stronie. A odpowiedź ta jest naprawdę zaskakująca…

Oprócz zagadkowej fabuły książka przybliża nam w ciekawy sposób niektóre zagadnienia naukowe. Wspólnie z Leo czytelnik dowiaduje się od Wiedźmy, na czym polega przyspieszenie ziemskie, czym są anagramy, paradoks Hempla itp. Ponieważ zagadnienia te są skierowane do młodego czytelnika, przedstawiane są w prosty i zrozumiały sposób.

"Wielka rozgrywka" to ciekawa książka dla młodzieży, która pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna, a matematyka potrafi być naprawdę wciągająca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.