Facebook Google+ Twitter

Wielkanoc z Krystyną Jandą i Och-Teatrem

Święta Wielkanocne A.D. 2013 dopiero się rozpoczęły, ale gdyby ktoś chciał odetchnąć od świątecznej gorączki i dobrze się pobawić może w poniedziałek, 1 kwietnia 2013 roku zrobić to w Och - Teatrze w Warszawie.

Krystyna Janda, Rafał Mohr i Katarzyna Gniewkowska w scenie z "Weekendu z R." / Fot. Robert Jaworski; materiał Och - TeatruW Wielkanocny Poniedziałek o godzinie 19.30 na scenie przy ulicy Grójeckiej 65 zagrany zostanie (podobnie jak i w dwóch następnych dniach) "Weekend z R.", czyli farsa napisana przez Robina Hawdona specjalnie dla Krystyny Jandy, która sztukę wyreżyserowała i zagrała główną rolę Clarice. Jej męża Rogera grają zamiennie: Lech Łotocki i Cezary Żak, najlepszą przyjaciółkę, Daisie - Katarzyna Gniewkowska lub Aleksandra Justa; w roli włoskiego kochanka Clarice występuje Piotr Borowski; męża Daisie gra Piotr Machalica, a Rodneya, projektanta wnętrz - Rafał Mohr na zmianę z Jackiem Poniedziałkiem.

O akcji sztuki Hawdona w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak tak piszą odpowiedzialni za PR Och - Teatru: "Clarice postanawia wykorzystać służbowy wyjazd swego męża Rogera i zaprasza na weekend Rodneya, wziętego architekta wnętrz, oraz Roberta, swojego włoskiego kochanka. Rodney ma urządzić na nowo jej dom, czemu raczej nie sprzyjałby nadzór niechętnego zmianom gospodarza, zaś Robert… Cóż, w jego wypadku obecność małżonka byłaby jeszcze bardziej niepożądana. Sęk w tym, że interesy Rogera to również jedynie przykrywka dla schadzki, którą zaplanował z najlepszą przyjaciółką Clarice, Daisie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby Clarice nie usłyszała przypadkiem strzępu rozmowy telefonicznej Daisie z Rogerem i nie wymogła na przyjaciółce wizyty, nieświadomie zmuszając męża do odwołania wyjazdu... Precyzyjny plan rozpada się niczym domek z kart, co wywołuje istną lawinę nieporozumień i komplikacji".

A już 5 kwietnia w Teatrze Polonia Krystyny Jandy odbędzie się kolejna premiera, którą będzie "Baba Chanel" Nikołaja Kolady w reżyserii Izabelli Cywińskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Adrianno, to pewnie dlatego, że elbląski teatr jest państwowy i jak wszystkie chyba takie instytucje poniedziałki tradycyjnie ma wolne, a Och-Teatr i Teatr Polonia to teatry prywatne - nie grają, nie zarabiają. A propos wolnych dni w placówkach kultury: w Ostrowcu było muzeum, które nieczynne było w... soboty (było natomiast otwarte w poniedziałki). Na szczęście zmienił się dyrektor i weekendy w tym muzeum są dla zwiedzających.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej niezwykłe jest to, że spektakl odbywa się w Poniedziałek Wielkanocny... a ponadto, że właśnie w poniedziałek. .. Elbląski teatr ma poniedziałki wolne...
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.