Facebook Google+ Twitter

Wielkanocna Palma Marzeń stanęła w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 20:18

Wielkanocna Palma Marzeń stanęła dzisiaj na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. 8-metrowa palma została wykonana przez dzieci z chorobami onkologicznymi, którymi opiekuje się Fundacja Spełnionych Marzeń. Pracami kierowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łowiczu i z Zielkowic, a pomagali artyści znani z popularnych seriali.

Współzałożycielka Fundacji Spełnionych Marzeń Małgorzata Osuch powiedziała, że w tworzeniu wielkanocnej palmy uczestniczą dzieci, które już szczęśliwie zakończyły leczenie onkologiczne, i te, które je dopiero zaczynają. Powiedziała, że to spotkanie ma być dla nich wsparciem duchowym, jest też okazją do wspólnego przeżywania Palmowej Niedzieli.

Pani Małgorzata Jarosińska z Zielkowic pod Łowiczem udzielała instrukcji, przyznając, że wykonanie 8-metrowej palmy wymaga sporo wysiłku, bo trzeba połączyć efekty równoczesnej pracy wielu osób. Palma jest bardzo kolorowa i składa się ze sztucznych kwiatów przetykanych gałązkami bukszpanu i tui. Dzieciom pomagali artyści. Wśród nich Daria Widawska, która Fundacji Spełnionych Marzeń pomaga od kilku lat. Aktorka powiedziała, że warto pomagać Fundacji, o czym przekonała się wielokrotnie odwiedzając dzieci na oddziałach onkologicznych. Po dwóch godzinach zespołowej pracy kilkudziesięciu osób palma była gotowa. Dzieło pobłogosławił metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz.

Fundacja Spełnionych Marzeń od 8 lat działa na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. W dwóch warszawskich oddziałach onkologicznych wolontariusze starają się wspomagać leczenie dzieci, organizując dla nich zajęcia, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty iluzjonistyczne. Fundacja stara się także pomagać rodzicom w czasie pobytu dzieci w szpitalu, tak aby dzieci i rodzice jak najlepiej znosili pobyt w szpitalu. Wkrótce Fundacja rozpoczyna pracę na kolejnych oddziałach onkologicznych, w Lublinie i w Kielcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.