Facebook Google+ Twitter

Wielkanocne konkursy w gminie Czarne

Czarneńskie Centrum Kultury ogłosiło po raz kolejny konkursy plastyczne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Od dwóch lat konkursy cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców tej gminy.

Podsumowanie konkursu w Czarneńskim Centrum Kultury 2009 rok / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPoseł Piotr Stanke z najmłodszymi uczestnikami konkursu / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoCzarneńskie Centrum Kultury tradycyjnie (już po raz trzeci) ogłosiło dwa gminne konkursy, które związane są z Wielkanocą. W konkursie na najpiękniejszego baranka wielkanocnego mogą indywidualnie uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. W plastycznych zmaganiach wyodrębnione zostały cztery kategorie uczestników: przedszkolaki, uczniowie klas I, II i III, klasy IV, V i VI, a także gimnazjaliści.

Drugi z konkursów dotyczy najpiękniejszej palmy wielkanocnej, a skierowany jest do osób dorosłych, członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Czarne. Jednak w tym przypadku prace mogą tworzyć także trzyosobowe zespoły, ponieważ taką możliwość dopuszcza regulamin.
W jednym i drugim przypadku nie została narzucona technika wykonania pracy; regulamin ogranicza jedynie do 2 metrów wysokość palmy.

Głównym celem konkursów jest propagowanie lokalnego i narodowego folkloru poprzez popularyzację własnej twórczości związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych. To także próba ocalenia od zapomnienia typowych form twórczości ludowej, a także aktywizacja dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Czarne.

Organizatorzy konkursów zapewniają, że oceny prac dokona specjalnie powołane jury, a zwycięzcy otrzymają cenne nagrody. Tradycją stało się również to, że jednym ze sponsorów nagród jest poseł Piotr Stanke, który osobiście uczestniczył w podsumowaniu dwóch poprzednich edycji konkursu.

Wszelkich informacji o regulaminie artystycznych zmagań udziela instruktor plastyki pani Lidia Andrusieczko. Termin składania prac upływa 31 marca 2010 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w okresie przedświątecznym podczas oficjalnej wystawy i specjalnie zorganizowanego Wielkanocnego kiermaszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.