Facebook Google+ Twitter

Wielkanocne odwiedziny

Śnieg i słońce walczą o swoje wielkanocne przywództwo. A roślinność tymczasem robi swoje. Ptaszki ćwierkają, żaby się budzą a zające kicają po łące szukając nowalijek. Co mi przyniósł ten zając? garść refleksji wielkanocnych.

w krainie czekolady odwiedził mnie prawdziwy , żwawy zajączek. / Fot. B. Romer KukulskaŚnieg znika w oczach, wyparowuje, topnieje. Wyłaniają się przebiśniegi i listki tulipanów. Na te czeka zając. Myszki wylazły ze swoich norek i szukają nasionek, wiewiórka regularnie wskakuje do ptasiego karmnika i napełnia brzuszek. Wiosna. Wszystko się budzi z nadzieją włącznie.
Życzę wszystkim czytelnikom, także tym, którzy też korzystają z dni wolnych od pracy a są niewierzącymi, agnostykom także, aby te święta Wielkanocne nie były tylko pretekstem do napełniania brzuszka smakołykami, aby nie tylko były okazją do oblewania się z wrzaskiem: śmigus dyngus.
Życzę abyśmy wszyscy, bo sobie też tego życzę, mieli tyle sił i dyscypliny wewnętrznej na refleksję i jeśli ktoś wierzący, to też modlitwę. Czasy się zmieniły bardzo, wszędzie coraz częściej człowiek człowiekowi wilkiem- w polityce, w domu. Pokój i spokój oraz zdrowie są nam najbardziej potrzebne do życia. Krótko mówiąc :
Szczęścia życzę!

PS. Jakby to było ładnie na świecie gdybyśmy co dzień sobie przypominali : "Nie czyń bliźniemu co Tobie nie miłe" " Nie srebro nie złoto, to NIC, chodzi o to, by zdrowym być i więcej nic. Nie psoty, ni zabawa i sława, to nic, chodzi o to by zdrowym być" "Wesołego Alleluja"
PS. 2. kto pamięta wierszyk, pierwszy jaki się nauczyłam i uczyłam :
Cukrowy baranek ma złociste różki
Pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki
A gdy nikt nie patrzy chorągiewką buja
i cichutko beeeeczy
Święty.......
Spokój
Alleluja!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Alleluja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna i cenna garść refleksji, ze wszech miar godna kontynuacji! Radosnych Świąt!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Władysław Orkan w 1922r. pisał "Tradycja jest Twoją godnością, Twoją dumą, Twoim szlachectwem. Dbaj o zachowanie spuścizny Twoich Ojców." Dziękuję i również życzę dużo szczęścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tradycja i obyczaj to część naszej kultury, którą warto pielęgnować a nawet trzeba, obowiązkowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.